חדשות הארץמבזקים

ראש העין: המאבק נגד הקמת תחנת הכוח קסם

במהלך ישיבת מועצה שהתקיימה אתמול (שלישי) בעיריית ראש העין, יצא ראש העיר רז שגיא בקריאה לכולם להירתם למען המאבק נגד הקמת תחנת כח קסם, המופעלת על גז וסולר והמתוכננת לקום באזור.

חברי המועצה החליטו להתאסף לתמונה משותפת על מנת לקרוא לכל תושבי האזור, המצויים בסכנה בריאותית עקב הקמת התחנה, להגיע לעצרת החירום המתוכננת ביום שני הקרוב (24.6 בשעה 18:00) בצומת קסם ולקרוא לממשלת ישראל לעצור את המחדל.

רז שגיא, ראש עיריית ראש העין אמר כי "מדובר בתמונה של זעקה. בניגוד למקובל לא יכולנו אפילו לחייך למצלמה. ההרגשה היא שאנחנו עומדים על סף תהום ממש ברגע האמת. בחודש הבא בג"צ ידון בעתירות שהגשנו יחד עם מועצות נוספות ולכן נתאסף כולנו ביום שני הקרוב לעצרת חירום הקוראת לממשלה לעצור את המחדל! מעל חצי מיליון איש המתגוררים ברדיוס של הזיהום הישיר מהמקום המיועד לתחנה נמצאים בסכנה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוסיף ראש העיר כי "זה המאבק של כולנו! תחנת הכח אושרה למרות שאינה עומדת בתנאי הסף, והיא מאיימת על בריאות הציבור, פוגעת קשות באיכות הסביבה וכן מהווה סכנה למאגר מי החירום של מדינת ישראל כולה. יש חלופות וראוי שההחלטה תשתנה. אני מפציר בכולם לא לתת לבעלי ההון לעשות בנו כרצונם. הגיע הזמן לעצור את תרבות הקומבינה ותהליכים המונעים משיקולים כספיים ופוליטיים. בואו להילחם איתנו כנגד התוכנית חסרת ההיגיון הזו, זה ישפיע על כל אחד ואחת מכם. זה מאבק על הבית. על החיים. על עתידנו".

המאבק נגד הקמת תחנת הכוח קסם
צילום: באדיבות דוברות העירייה

Back to top button