מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום: ביצעו עשרות גניבות ממפעל מזון לבעלי חיים בצפון

בחודשים האחרונים התנהלה פרשייה ביחידה המרכזית של מג"ב צפון בסיוע מרכז הבינה באגף החקירות והמודיעין של משמר הגבול, בעקבות מידע בדבר כנופייה שביצעה גניבת תוצרת שיטתית וסדורה ממפעל מזון לבקר, צאן וסוסים במושב נהלל שבצפון הארץ.

הכנופייה, ששניים מחבריה היו עובדי המפעל, ביצעו עשרות רבות של גניבות לאורך החודשים האחרונים. השיטה בה פעלו, הייתה זהה בכל הגניבות שביצעו.

כפי שניתן לראות בתיעוד המצורף ממצלמות האבטחה, הם נהגו לוודא תחילה שישנה היתכנות לביצוע הגניבה באותו מועד ושישנה סחורה מוכנה להעמסה, מגיעים עם טנדר ולרוב גם עם עגלה נגררת למפעל, מעמיסים באמצעות מלגזה משטחים של תוצרת חקלאית על הטנדר והעגלה והיו נוסעים מהמפעל עם התוצרת הגנובה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בחלק מהמקרים, כפי שניתן לראות בתיעוד, אחד מהם שהועסק באותו המפעל, היה מנתק את מצלמות האבטחה במקום על מנת לנסות ולמנוע את גילוי מעשי הגניבה.

חלק מהתוצרת הגנובה, נמכרה על ידי הכנופייה לחקלאים בצפון הארץ העוסקים בגידול צאן ובקר, באופן מיידי, לאחר שאלו ביצעו את הגניבה, במחיר מוזל.

פעילות מודיעינית וחקירתית של בלשי היחידה המרכזית במג"ב צפון הובילה למעצר "על חם" של חברי הכנופייה ב- 05.05.24 כשביצעו גניבה במפעל המזון בנהלל על ידי בלשי ולוחמי מג"ב צפון.

בחיפושים שביצעו הכוחות בבתיהם וברשותם, נתפסו 1042 שקי מזון במשקל כולל של כ-28 טונות שהוחזרו למפעל.

סך הכל, מיוחסים לחברי הכנופייה 84 אירועי גניבה. הנזק הישיר והעקיף שנגרם למפעל המזון מוערך בכמיליון ש"ח.

אתמול, לאחר הפעילות החקירתית המאומצת בימ"ר מג"ב ארז של מג"ב צפון, הוגשו כתבי אישום חמורים נגד שלושה מחברי הכנופייה, תושבי זרזיר בשנות ה-20 וה-30 לחייהם. סעיפי האישום כוללים גניבה בידי עובד, גניבה בנסיבות מיוחדות, הסגת גבול כדי לעבור עבירה ושיבוש הליכי משפט.

כמו כן, חולטו הטנדר, העגלה ועוד שני רכבים שבאמצעותם גנבו את התוצרת החקלאית, בשווי המוערך בכ-280 אלף ש"ח.

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button