חדשות הארץמבזקים

הבישוף קיבל את פרס ירושלים והקדיש אותו לזכרו של ארנון זמורה ז"ל

הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, נבחר לקבל את פרס ירושלים לשנת 2024 מטעם מרכז ידידי ציון והקדיש את הפרס לזכרו של לוחם הימ"מ הישראלי ארנון זמורה ז"ל שנהרג בעת חילוץ ארבעת החטופים מעזה לפני מספר ימים.

הבישוף עומד בראש משלחת של 30 כמרים ומנהיגים נוצריים צעירים מארה"ב ובריטניה שנגיעו לישראל להביע סולידריות והזדהות עם עם ישראל. המשלחת ביקרה במוזיאון ידידי ציון בירושלים.

מנכ"ל מוזיאון ידידי ישראל, דניאל וואיצ'ק, העניק לבישוף סטירנס את פרס ירושלים היוקרתי כהוקרה על מאמציו הבלתי פוסקים לחיזוק ההבנה והאחווה בין ישראל לקהילה הנוצרית וציין כי "במשך 30 השנים האחרונות, הפך בישוף סטירנס לגשר חיוני לקשר שבין יהודים ונוצרים בעולם.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הבישוף מלמד את הנוצרים בעולם על חשיבות השורשים היהודיים של אמונתם, על ההכרח שבמאבק באנטישמיות ואת הצורך העמוק של נוצרים לעמוד לצד העם היהודי ומדינת ישראל" בדבריו שיבח וואיצ'ק את סטירנס וחברי המשלחת "בימים אלה כולם צריכים להיות אמיצים ולעמוד איתן מול האמת ולומר 'הנני'. המשיכו לעמוד לצידנו בתקופה הנוכחית של הטוב מול הרע והכריזו בקול 'אנחנו עומדים עם ישראל ותומכים במדינת ישראל".

פרס ירושלים היוקרתי מוענק למנהיגים נוצרים שלהם קשר מיוחד עם ירושלים וישראל. הבישוף סטירנס ציין בדבריו "אני מתכבד לקבל את הפרס ולהצטרף לידידי ציון הנוצרים העומדים לצד ישראל. אני מוקיר את הפרס ומקדיש אותו לזכרו של הגיבור, לוחם הימ"מ ארנון זמורה ז"ל שנפצע במהלך חילוץ ארבעת בני הערובה הישראלית ומת מפצעיו".

עוד הוסיף "כולי תפילה שכמו שד"ר מייק אוונס, שהקים את מוזיאון ומרכז ידידי ציון, עם האמירה של "הינני – הנה אני" כך יהיו מאות אלפי מנהיגים נוצרים ברחבי העולם שיהוו חומה של תמיכה, סיוע וכוח לעם היהודי", בהמשך סיפר הבישוף על מטרות המשלחת, ואמר, "אחת ממשימות הליבה שלנו היא להביא כמרים אוונגליסטים לביקור בישראל ולספק להם חוויה בלתי נשכחת בארץ הקודש, כך הם שומעים את הסיפורים ורואים את המראות מהמקור ולא ממה שהם ניזונים מהתקשורת וכך הופכים לשגרירים ולאוהבי ישראל".

מייסד מרכז ומוזיאון ידידי ציון, ד"ר מייק אוונס ציין: "רוברט סטירנס, מייסד של כנפי הנשרים, ארגון פרו-ישראלי מזה שנים רבות, הוא אחד המנהיגים האוונגליסטים הבכירים של אמריקה התומכים במדינת ישראל. כבוד הוא לי להעניק לך, רוברט, את פרס ירושלים, כמייסד יום התפילה לשלום ירושלים, כמו גם על מאמציך לאורך השנים לבנות גשרים של סולידריות וידידות בין נוצרים ליהודים ולמדינת ישראל.״

מוזיאון ידידי ישראל בנחלת שבעה בירושלים נוסד על ידי ד"ר מייק אוונס סופר רבי מכר, מועמד לפרס נובל לשלום על פעילותו רבת השנים כנגד האנטישמיות. ארגון ידידי ישראל מממן מזה שנים רבות אלפי ניצולי שואה מדי שבוע בישראל, מארגן עבורם מסיבות, חגים, אירועים, טקסי בר ובת מצווה לאותם ניצולי שואה שלא חגגו מעולם.

מאז שפרצה מלחמת 'חרבות הברזל' הגיע מייק אוונס כבר 8 פעמים לביקור בארץ, הוא מסייע בהסברה בינלאומית, בארגון פעילויות ואירועים למפונים, לחיילים ולכוחות הבטחון, זאת בנוסף לגיוס תרומות לציוד ואספקה למפונים, לכוחות הבטחון, למשפחות החטופים, לפצועים ולניצולי שואה. במרכז ידידי ישראל התקיימו במשך חצי שנה בין פעמיים לשלוש בשבוע פעילויות למאות מפונים, שני גני ילדים שהוקמו למען המפונים והוא אחראי לאירוח תשע משפחות מפונות.

רוברטט סטירנס - פרס ירושלים

בכתבה זו נעשה שימוש במדיה לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות היוצרים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות של תכני המדיה המגיעים לידנו. אם זיהיתם בפרסומים שלנו צילום שאתם בעלי הזכויות בו, אנא פנו אלינו על מנת להעניק לכם קרדיט ראוי או לחילופין להפסיק את השימוש בו. לפניות באמצעות הדוא"ל: [email protected] או בוואטסאפ

Back to top button