חדשות הארץמבזקים

אבל כבד בבית אל: שתי המשפחות האבלות ויס ומנחם שכנות מאותו הרחוב

אסון רודף אסון בבית אל עם פרסום שמו של סמל שלום מנחם (21) ז"ל, לוחם הנדסה קרבית, אשר נפל בשבת באסון פיצוץ הנגמ"ש בו נפלו 8 לוחמים. שלום מנחם גדל בבית אל והותיר אחריו הורים ו-7 אחים ואחיות. אלון ויס (49) ז"ל, אשר נפל בצפון הרצועה בשבת, גדל בבית אל גם כן, בן להוריו גיורא ובת שבע וייס, ממקימי היישוב. המשפחות האבלות מתגוררות באותו הרחוב "מבוא האורנים" במרחק של כ-30 מטרים זה מזה. אלון ויס התנדב לשירות מילואים למרות גילו, נפל במילוי תפקידו והותיר אחריו אישה, 7 ילדים ונכדה. שלום מנחם הי"ד לחם במשך כ-5 חודשים בעזה והותיר אחריו הורים ו-7 אחים ואחיות. המועצה נמצאת בקשר רציף עם המשפחות ומלווה אותן בשעתן הקשה יחד עם הגורמים הרלוונטיים. הלווייתו של שלום מנחם מתקיימת ברגעים אלה (22:30) בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

ראש המועצה שי אלון ספד בצער: "הלב מתקשה להכיל את האובדן הקשה עם נפילתם של שני בני היישוב היקרים שלום מנחם ואלון וייס הי"ד. שני אנשים נערצים ובעלי מידות. אלון גדל ביישוב, בנם של ותיקי היישוב ומקימיו, גיורא ובת שבע יבל"ח, התגורר בפסגות, איש אהוב וחבר יקר לכל סובביו. אלון לחם בגבורה ולא ויתר עד הרגע האחרון. הותיר אחריו אישה ו-7 ילדים. ליבנו עם משפחתו עם היוודע הבשורה הקשה. "ייוודע בגויים לעיניינו נקמת דם עבדיך השפוך". עוד ספד אלון: "תושבי בית אל מבכים על נפילתו של שלום מנחם הי"ד באסון הנגמ"ש ברפיח, לוחם הנדסה קרבית, בן בכור ליהודה ותמר, אח תאום לאחיו – לוחם גבעתי, ולעוד 6 אחים ואחיות. ליבנו עם אובדנה הכבד מכל של משפחתו, עם היוודע הבשורה המרה. הצער בלתי נתפס לנוכח האסון הנורא. שלום נפל כגיבור במלחמה עם קיומנו וכך ייזכר לעד".

אלון הוסיף כי "משפחת מנחם היא משפחה שורשית בבית אל. שלום הוא דור שלישי ביישוב, נכד לסעדיה ומרים שרעבי ממקימי היישוב ובן למשפחה מופלאה, מלאת יראת שמיים, תעצומות נפש ואמונה. שלום היה אדם מופנם, שקט וצנוע, נעים הליכות וטוב עם הבריות כולם. היה לו אור בעיניים ונשמה ענקית אשר יחסרו לנו רבות. 'הרנינו גוים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו'".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
סמל שלום מנחם ז"ל
סמל שלום מנחם ז"ל צילום: דובר צה"ל
רס"ב (מיל) אלון ויס ז"ל
צילום: דובר צה"ל

Back to top button