בריאותמבזקים

שני מחקרים ישראלים פורצי דרך בתחום כאב בילדים, הוצגו בכנס באנגליה

מחקר רפואי פורץ דרך שנערך במרכז הרפואי בני ציון, קובע: ילדים שקיבלו תרופות משככות כאב לפני ניתוח, חוו פחות כאב וצרכו פחות תרופות משככות כאב לאחר הניתוח. מחקר פורץ דרך נוסף שנערך במרכז הרפואי בני ציון, קובע כי, ילדים שעברו הרדמה אזורית חוו רמות נמוכות יותר של הורמוני דחק בהשוואה לילדים שעברו הרדמה כללית וייתכן שרמות נמוכות יותר של הורמוני דחק יכולות להשפיע על תוצאות סופיות של הצלחת הניתוח. שני המחקרים פורצי הדרך בתחום כאב בילדים, הוצגו על ידי מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי בני ציון פרופ' מוסטפא סמרי בכנס האיגוד הבריטי לכאב שהתקיים בעיר נוטינגהאם בהשתתפות למעלה מ-500 רופאים מומחים בתחום הכאב.

יצוין כי, המחקר הראשון בחן את השפעת סוג ההרדמה על רמות הורמוני הדחק בילדים ומהממצאים, שהוצגו ע"י פרופ' סמרי, עולה כי, ילדים שעברו הרדמה אזורית חוו רמות נמוכות יותר של הורמוני דחק בהשוואה לילדים שעברו הרדמה כללית. לדבריו, "ייתכן שרמות נמוכות יותר של הורמוני דחק יכולות להשפיע על תוצאות סופיות של הצלחת הניתוח". המחקר השני בחן את היעילות של מתן תרופות משככות כאב לילדים לפני ניתוח ומהממצאים שהוצגו ע"י מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי בני ציון, מתברר כי, "ילדים שקיבלו תרופות משככות כאב לפני ניתוח חוו פחות כאב וצרכו פחות תרופות משככות כאב לאחר הניתוח וכמו כן, מתן תרופות הכאב לפני הניתוח מפחיתות משככי כאבים ותופעות לוואי שלהם ובמיוחד תרופות ממשפחות הסמים".

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן: "מחקרים אלה מדגישים את המחויבות שלנו במרכז הרפואי בני ציון לספק טיפול מיטבי בכאב בקרב ילדים. אנו גאים בפרופ' סמרי על תרומתו המשמעותית לקידום חקר הכאב בילדים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
פרופ' מוסטפא סמרי, מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי בני ציון
פרופ' מוסטפא סמרי, מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי בני ציון

Back to top button