מבזקיםפוליטי / מדיני

בית המשפט העליון: יש לעצור מיידית את הליכי הביקורת של מבקר המדינה

בהחלטה שהתקבלה היום (ראשון), נעתר בית המשפט העליון לבקשת התנועה לאיכות השלטון ופורום חומת מגן לישראל והורה על עצירה מיידית של הליכי הביקורת של מבקר המדינה מתניהו אנגלמן על צה"ל ושב"כ במהלך מלחמת חרבות ברזל.

לאחר עיון בתגובות המשיבים ובחוות הדעת החסויות שהוגשו על ידי גורמי הביטחון, קבעה השופטת כנפי-שטייניץ כי "בשלב זה ועד לדיון בעתירה, לנוכח המציאות הביטחונית המורכבת, היקפה המתוכנן של הביקורת העתידה לעסוק בין היתר במערך התמיכה בלחימה ובנושאי ליבה מבצעיים, וההיערכות הנדרשת כדי ליתן לה מענה בעיתוי הנוכחי – תוך מתן משקל משמעותי לחוות הדעת החסויות של גורמי הביטחון שהוגשו לעיוני, אני מורה על השהיית הליכי הביקורת בכל המתייחס לצה"ל ולשב"כ".

העתירה והבקשות לצווי ביניים יידונו בפני הרכב של שלושה שופטים במהלך חודש יולי 2024. בית המשפט הורה למשיבים להגיש את תשובתם המשלימה לעתירה עד שבעה ימים לפני מועד הדיון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון: "בג"ץ קיבל את עמדתנו במלואה וקבע באופן חד משמעי שאין לאפשר למבקר להמשיך ולשבש את פעילות הצבא והשב"כ בשעה גורלית זו. מדובר בהחלטה אמיצה ונכונה שתאפשר לכוחות הביטחון להתמקד אך ורק בהכרעת האויב. אנו מברכים על האחריות שגילה בית המשפט וקוראים למבקר לכבד את ההחלטה, לחדול לאלתר מכל חקירה ולתת לצה"ל לנצח בשדה הקרב".

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
אילוסטרציה. בית המשפט העליון. צילום: ויקיפדיה

Back to top button