מבזקיםצבא וביטחון

פרטים ראשוניים על התקרית הקשה ברפיח, חמאס הפיץ תיעוד שקרי

היום (שבת), בסביבות השעה 05:00 לפנות בוקר, התרחש פיצוץ של נגמ"ש במהלך נסיעה בשכונת תל א-סולטאן במערב רפיח. בצה"ל מעריכים כי הכלי נפגע כתוצאה ממטען רב עוצמה. הנגמ"ש היה אחד מתוך שיירה של נגמ"שים שהיו בדרכם אל מבנה שבו תוכננו הלוחמים להעביר את הלילה, לאחר סיום המתקפה.

במהלך האירוע, הנגמ"ש נפגע באופן קשה מאוד מהפיצוץ שהיה עוצמתי ביותר. נכון לעכשיו, עדיין לא ברור סוג המטען – האם מדובר במטען צד, מטען גחון או הצמדה. יש לציין כי רכבים נוספים נסעו על אותו ציר בדיוק לפני הנגמ"ש הפגוע, אך לא נפגעו. ייתכן שהמטען הופעל מרחוק על ידי מחבל שתצפת על הכוחות.

הנגמ"ש שנפגע היה מדגם נמר"ה (נמ"ר הנדסי) ונשא בדפנותיו חומרי חבלה רבים המשמשים את לוחמי ההנדסה בפעולתם, כולל לבנות חבלה ומוקשים. כתוצאה מפיצוץ המטען, חומרי החבלה הנוספים התפוצצו והעצימו את עוצמת הפיצוץ. עם זאת, בצה"ל מדגישים כי החומרים מותקנים על הנגמ"ש באופן שלא אמור לפגוע בתא הפנימי של הלוחמים ולכן צה"ל יקיים תחקיר מעמיק בעניין זה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במהלך היום נפוצו שמועות רבות ברשתות החברתיות אודות האירוע ובין היתר כי הנמ"ר ההנדסי נפגע כתוצאה מירי טיל נ"ט, אך בשלב זה האפשרות הזו נשללה.

רק כשעתיים לאחר הפיצוץ העוצמתי הצליח צה"ל לגשת לנגמ"ש ולפנותו. הכלי נגרר לאזור מאובטח בשליטה ישראלית בתוך שטח הרצועה לצורך המשך טיפול ובדיקה.

ארגון הטרור חמאס פרסם במהלך היום הודעה על האירוע ובה מסר כי "בבוקר יום ערפה (חג הקורבן) מוג'אהדין שלנו ביצע מארב מורכב נגד רכבי אויב שחדרו לאזור השכונה הסעודית בתל א-סולטאן, ממערב לעיר רפיח עם טיל אל-יאסין 105, מה שהוביל להתלקחות וגרם להרג או פציעה של צוות הדחפור עם הגעתו. נושאת הכוחות "נמ"ר" הייתה מטרה של טיל "אל-יאסין 105", מה שהוביל להשמדתה והרג כל חבריה."

כמו כן בשעה האחרונה הופץ סרטון ברשתות החברתיות, ככל הנראה על ידי ארגון הטרור חמאס ובו נראה רכב צבאי עולה באש ונטען כי מדובר בתיעוד של האירוע. נבהיר כי לאחר בדיקה מתברר כי מדובר בסרטון ישן משנת 2013 ואין בידי ארגון הטרור חמאס סרטון כזה מהאירוע.

יש לציין כי לאחר התקרית הקשה כוחות גדולים בסיוע רחפנים אמצעים נוספים ערכו סריקות באזור, אך לא אותרו מחבלים בסביבת האירוע..

באירוע הקשה נפל סרן ווסים מחמוד ז״ל בן ה-23 מבית ג'אן ועוד שבעה לוחמים נוספים. יהי זכרם ברוך.

סרן וסים מחמוד ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה
מתוך סרטון חמאס שהופץ ברשתות החברתיות
מתוך סרטון חמאס שהופץ ברשתות החברתיות

על רקע אסון הנגמ״ש, בעמותת נט״ל המעניקים סיוע נפשי לנפגעי טראומה ממלחמה וטרור. מזמינים אותכם משפחות של חיילים בסדיר /במילואים ואת כלל מי שמרגיש מצוקה או חרדה לחייג לקו הסיוע של נט״ל- 1-800-363-363

תגובה אחת

Back to top button