חדשות הארץמבזקים

"גדוד 97" בצופים החליף את שמו ל"גדוד ירון", לזכר בנו של השר לשעבר

שר המדע והטכנולוגיה לשעבר, יזהר שי, פרסם היום (שבת) בחשבון ה-X שלו (טוויטר לשעבר) כי שבט הצופים "גדוד 97" החליט להחליף את שמו ל "גדוד ירון", זאת על שם בנו ירון שנהרג בחילופי אש עם מחבלים שחדרו ליישוב כרם שלום במתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר.

גדוד ירון
צילום: יזהר שי / רשת X

"מהיום "גדוד 97' ייקרא 'גדוד ירון'. אנחנו לגמרי בטוחים ויודעים ומאמינים בכם שאתם לגמרי ראויים לשם הזה. זוהי הזכות שלנו להיקרא על שם ירון. זכות מטורפת… תנו כבוד לשם!", כתב שי והוסיף, "שבט "תמיד" של הצופים בקדימה מחליף את שם הגדוד "97" לשמו של בוגר השבט, החניך, המדריך, השכב"גיסט הנאמן שהשקיע אינספור ימים מחייו בשבט, בחניכיו ובמפעליו. לוחם הסיירת שהציל את חייהם של כה רבים. מעתה ייקרא "גדוד ירון"." כתב שי בעמוד ה-X שלו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כזכור, ביום חמישי האחרון, שי חשף כי ראש הממשלה בנימין נתניהו כלל לא ידע על כך שבנו נהרג, זאת לאחר שתקף את ראש הממשלה שלדבריו לא טרח להתקשר אליו ולהביע את תנחומיו. "אמש, עם צאת החג, קיבלתי שיחת טלפון מראש הממשלה. בעקבות דברים שפרסמתי, מישהו סיפר לו שהבן של יזהר שי נהרג והוא הביע בפניי זעזוע עמוק מכך שלא שמע על זה עד עכשיו. הוא הביע השתתפות כנה בצערנו, ואמר שכמי שאיבד את אחיו וראה את הסבל של הוריו במשך שנים רבות הוא מכיר מקרוב את כאב השכול." סיפר שי.

"אמרתי לראש הממשלה שאני אישית לא הייתי צריך את השיחה הזו אבל כשהבעתי ביקורת דיברתי בשמם של כל מי שהוא לא טרח להתקשר אליהם עד היום, משפחות הנרצחים בשמיני עצרת, משפחות החטופים שנרצחו, משפחות הקיבוצניקים, משפחות ה"כישלונות", לא רק המשפחות של סיפורי ההצלחה." הוסיף.

"אמרתי לו שהוא אחראי לכל מה שקרה כאן, לא רק להצלחות." ציין שי והוסיף, "שהוא אמור היה להיות ראש הממשלה של כולנו לא רק של בוחריו ושאני מבטא את הכאב של מליוני אזרחים שאין להם ראש ממשלה שמתייחס לכאב שלהם. הוא אמר שהוא מסכים עם העיקרון אבל לדעתו גם מיישם אותו, הוא כן פוגש משפחות שכולות וכן מתקשר לאנשים שחוו אסון, ולצערו הדברים לא ידועים לציבור."

עוד אמר: "סיפרתי לראש הממשלה את סיפור הגבורה של ירון בקרב בכרם שלום, שבזכותו ניצלו אזרחים רבים מאוד, והוא אמר שאכן מדובר בגיבור אמיתי. לסיום, הודיתי לראש הממשלה על שיחת הטלפון, ביקשתי ממנו שיביא את כל החטופות והחטופים הביתה ולא ייכנע לקיצוניים שבממשלה שלו."

"אני מודה לראש הממשלה על שיחת הטלפון הזו ועל ההכרה שלו בגבורתו של ירון, נוני שלנו. אני קורא לו להתקשר או לבקר כדי לנחם אצל משפחות הנופלים והנרצחים, גם אלה שלא הצביעו עבורו, גם אלה שלא נפלו בקרבות הירואים אלא דווקא אלה שבמותם מסמלים את האסון הנורא, את המחדל ואת הכאב הגדול של כלל אזרחי מדינת ישראל בעקבות מלחמת שמיני עצרת." כתב שי בעמוד ה-X שלו.

Back to top button