מבזקיםפוליטי / מדיני

שר הביטחון גלנט: הגיוס צריך לבוא מכל שכבות הציבור

שר הביטחון יואב גלנט, ביקר היום (שלישי) ביחידת יהל״ם של חיל ההנדסה הקרבית, הפועלת בכל גזרות הלחימה מעל ומתחת לקרקע. שר הביטחון קיבל סקירה מקצין הנדסה ראשי תת-אלוף יואב טורכנסקי וממפקד היחידה אלוף-משנה א׳ על פעילות היחידה ברצועת עזה לאיתור והשמדת מרכזי כובד מהותיים ואסטרטגיים של חמאס תוך פיתוח יכולות מבצעיות חדשות ושילובן המהיר במלחמה.

מתחילת המלחמה השמידה היחידה עשרות אלפי מטרים של תוואי תת קרקעי וגם בשעה זו היא ממשיכה בפעילות זו. שר הביטחון שוחח עם לוחמי היחידה בסדיר ובמילואים והביע את הערכתו הרבה על פעילותם בכל מוקדי הלחימה.

שר הביטחון אמר ללוחמי היחידה בסיום הביקור: ״יחידת יהל״ם היא אחת מהיחידות המיוחדות של צה״ל ברמה המטכ״לית, בלעדיה אנחנו לא יודעים לעבוד כמעט בשום מקום והמשמעות היא שאתם צריכים שתהיה לכם את היכולת לעבוד כגוף חביר מרמת הפרט והחוליה ועד לרמת הפלוגה, מרמת הפיקוד והאוגדה, לפעמים גם יכולות מטכ״ליות ועד ליחידה מיוחדת או גדוד או כוח אחר״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר: ״במלחמה הזו הלוחמים של יהל״ם חשפו ופיצצו עשרות אלפי מטרים של מנהרות רק ברצועת עזה, הביאו אמצעי לחימה מכל גזרות הלחימה, למדו אותם ונתנו להם מענה״.

גלנט המשיך: ״האנשים זה מה שמניע אותנו, הגיוס צריך לבוא מכל שכבות הציבור, כולם צריכים לקחת חלק מרכזי בתוך העשייה, אנחנו נשענים על היכולות של הלוחמים, על הגיבוי של בני המשפחות, כי היום אתם בצבא ומחר האחים שלכם יצטרכו להתגייס ולפני כן, זה היה ההורים שלכם וזאת המציאות״.

שר הביטחון סיכם: ״אנחנו חייבים כל אחד על מנת להגן על עצמנו במדינה הזאת. אנחנו נביא את כל מי שאפשר, מכל שכבות הציבור, מכל הרבדים, נגייס אותו, ניתן לו את ההזדמנות השווה ומבחינתי, לא משנה מאיפה הגעת, מה ההורים שלך עשו, באיזה חלק של הארץ אתה גר, יש לך יכולת להגיע לכל יחידה – יש עוד אתגרים גם לעתיד, תערכו, תתכוננו, אנחנו נצטרך אתכם, תעשו את כל מה שאתם יכולים טוב״.

יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

תגובה אחת

  1. אז שיגייסו את כיתות י"א י"ב או גברים מגיל 30 עד 50 יש פיתרונות. גם אני מוכנה להתנדב. הכל אני אעשה בשביל המדינה היקרה הזאת. הכווווווול.

Back to top button