מבזקיםפוליטי / מדיני

"איפה היהודים נמצאים? בין גדרה לחדרה וזו הבעיה"

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, שהתארח בועידת השלטון המקומי בתל אביב, התראיין אתמול (שני) בראיון לאראל סג"ל וליאת רון ברדיו 103.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי : "אני מכהן גם כיו"ר אשכול בית הכרם המאגד גם רשויות ערביות ודרוזיות וכשאני מדבר על ייהוד הגליל זה לא במטרה לזרוק חס וחלילה את הערבים מהגליל. יש כיום 80% רוב ערבי בגליל".

עוד הוסיף: "כרמיאל היא עיר יהודית ציונית ואני מציג את המצגת על העיר בפני כל שר, חבר כנסת ובפני כל בר השפעה ומבחינתי המשוואה צריכה להיות: כרמיאל חזקה וגם מג'דל כרום חזקה", אמר משה קונינסקי והוסיף, "אם הם יהיו חזקים גם ההתיישבות היהודית תהיה חזקה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, הדגיש עוד בדבריו במהלך הראיון: "90% מהאדמות בגליל הן בניהול של רמ"י והם שכחו שהן נמצאות ברשויות מקומיות והם צריכים לתת לנו להשפיע".

עוד אמר בראיון, "מדינת ישראל קבעה מספר יסודות ובהם התיישבות בגליל, כאשר אחד מהיעדים שהצבתי לעצמי עם כניסתי לתפקיד זה להחיות את החזון הזה. אנחנו צריכים לקבל את היכולת להשפיע", הבהיר.

משה קונינסקי, סיפר בראיון על תפקידו כראש עיר, "להיות ראש עיר זה לא להיות פוליטיקאי אלא להיות מנהיג. יש הרבה מנהיגים טובים ואיכותיים בשלטון המקומי, כאלה שזאת לא הייתה ברירת מחדל שלהם. באתי עם תחושת שליחות וזו משימת חיי".

צילום: דוברות עיריית כרמיאל

Back to top button