מבזקיםצרכנות

יש להם ביצים – ניסיון הברחה של מעל 50 אלף ביצים מהרשות הפלסטינית

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף מג"ב עוטף ירושלים, תפסו אתמול במחסום א-זעים מזרחית לירושלים, משאית עמוסת ביצים למאכל, חתומות בחותמת מזויפת. הביצים יועדו לשיווק במרכז הארץ. לא נמצא כל תיעוד אודות מקורן של הביצים והן הובלו ללא קירור. המשאית והביצים הוחרמו, והביצים הועברו ללהשמדה לנוכח הסכנה לבריאות הציבור. נגד הנהג החשוד נפתחו הליכים משפטיים.

ככלל, על פי החוק, ביצים הן מוצר רגיש שיש להובילו בקירור ולשווקן לצרכן רק לאחר שמוינו ונחתמו בתחנת מיון מאושרת. ביצים המוחזקות בטמפרטורה שאינה מתאימה, או מובלות בתנאי הובלה שאינם עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים, מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן אסורות בצריכה. משרד החקלאות חוזר ומדגיש: יש להימנע מרכישת ביצים ממקומות לא מוסדרים, ולוודא כי החותמת ברורה עם שם מכון המיון ותאריך תפוגה תקין.

בפעילות נוספת, מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף רשות המעברים במשרד הביטחון, נתפסה משאית, במחסום חוצה שומרון. המשאית, בעלת דופן קידמי כפול, בתוכו הוברחו כ-1,000 ק"ג בשר בקר קפוא ובשר עוף טרי וכן 200 ק"ג טבק. מחקירה ראשונית, עולה כי הבשר יועד לשיווק בישראל, הוא הובל ללא קירור כנדרש וללא תיעוד וטרינרי. הנהג החשוד, הודה במיוחס לו, ונפתחו נגדו הליכים משפטיים. כל הסחורה הועברה להשמדה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתפיסה נוספת נתפסו 104 ראשי צאן באזור אורה עמינדב סמוך לירושלים, הצאן הוברח רגלית מהכפר הפלסטיני בתיר לפאתי מושב אורה, המשאית הישראלית המתינה במושב אורה, בכוונה להוביל את הצאן לשחיטה בישראל. הצאן עם המבריחים והנהג נתפסו בשיתוף מג"ב הר גילה והובלו לחקירה. מדובר בעבירה של כניסה ללא רישיון יבוא לישראל, בניגוד לתקנות מחלות בעלי חיים, ללא סימון וללא הובלה כחוק.

במשרד החקלאות שבים ומדגישים כי שיווק בשר ללא פיקוח הוא עבירה על החוק, ומהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור.

ביצים - הברחה - הרשות הפלסטינית
צילום: משרד החקלאות
ביצים - הברחה - הרשות הפלסטינית
צילום: משרד החקלאות

Back to top button