חדשות הארץמבזקים

המשטרה עצרה שני חשודים בהפרת סדר בהפגנה בתל אביב

הערב (שבת) משטרת ישראל נערכה בכוחות גדולים לאבטחה ושמירה על הסדר הציבורי, במסגרת מחאה מתוכננת שתנאיה תואמו עם המשטרה.

משטרת ישראל אישרה את הבקשה לקיום המחאה הערב, בהתאם לתנאים שנקבעו עם המארגנים בצומת קפלן בת"א. לאור בקשת המארגנים ועל מנת לשמור על בטחונו ושלומו של הציבור, לרשות המוחים נסגר צומת קפלן, במטרה לאפשר איזון בין חופש המחאה באופן לגיטימי, לבין חופש התנועה תוך פגיעה מינימלית בשגרה.

בתום המחאה המאושרת, רוב המוחים התפזרו בשקט. מנגד, למרות השיח עם המארגנים והאישור שניתן על ידי המשטרה למתחם מוסדר בצומת קפלן, התקבצו מספר מפגינים בצומת עזריאלי, הדליקו מדורות והחלו להפר את הסדר, לא נשמעו להוראות השוטרים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

קצין משטרה הכריז על הפגנה לא חוקית והתריע שאם לא יתפזרו המשטרה תאלץ להשתמש באמצעים. לאחר שלא נשמעו להוראת הקצין המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים על מנת לפזר את מפרי הסדר. השוטרים עצרו שני חשודים בגין הפרת הסדר.

מהמשטרה נמסר כי ״אנו רואים בחומרה את הפרות הסדר, הגורמות למשטרה להפנות כוחות שעוסקים במשימות אבטחה ושמירה על בטחון הציבור. נפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר וינהג באלימות כלפי השוטרים, ולא נהסס להשתמש באמצעי הפס"ד לשמירה על החוק והחזרת הסדר על כנו.״

״משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור.״ הוסיפו.

צילום: דוברות המשטרה

תגובה אחת

  1. ווואוווווו …..הם כבר הישתחררווו הכל בסדר ,אנחנו חיים באכיפה בררנית נקודה

Back to top button