חדשות הארץמבזקים

״תסתכלו לבנות שלנו בעיניים״ – נאומיי עצרת הענק בכיכר החטופים

הערב (שבת), כשהספירה מגיעה ל-232 ימים בהם נמצאים 125 חטופים במעמקי מנהרות החמאס, ולאחר הידיעה הקשה על רציחתם של שלושה חטופים נוספים על ידי מחבלי חמאס, התקיימה עצרת ענק בכיכר החטופים בזעקה משותפת להחזרת כל החטופים באמצעות עסקה.

אביבית יבלונקה, אחותו של חנן יבלונקה ז"ל, פתחה את העצרת, יממה לאחר קבלת הבשורה הקשה על הירצחו של אחיה והחזרת גופתו. נציגי משפחות התצפיתניות קראו יחד לראש הממשלה ולקבינט המלחמה מעל במת העצרת: "תסתכלו לבנות שלנו בעיניים! אנחנו ננצח רק כשהם יחזרו!"

במהלך העצרת דיברו בין השאר: דנה שם טוב, אחותו של עומר שם טוב: ״אח שלי, עומר שלי, נפש תאומה שלי, כמה שאני מחכה כבר לחבק אותך. אף פעם לא חשבתי שאצטרך לדבר עם עומר בטלפתיה, אבל זו האפשרות היחידה. אז אני מדברת אליו כל יום ומבקשת ממנו להישאר חזק ועם אמונה! תחזירו להורים שלי את הבן שלהם, תחזירו לי ולעמית אחי את אח שלנו! 3 עומרים עדיין בשבי וזה ספירת העומר היחידה שרלוונטית בימים אלו⁩״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

גניה צוהר, דודתו של עומר נאוטרה: "אני סופרת היום כבר מאתיים שלושים ושניים ימים קשים מנשוא ומלאי געגוע מאז חטיפתו. אין איש בעם ישראל שלא מרגיש מאז השבעה באוקטובר שחלק ממנו חסר. החטופים הם חלק בלתי נפרד מאיתנו, וכולנו, כל עם ישראל רוצים אותם בבית.״

לכם ממשלת ישראל וקבינט המלחמה: אל תנוחו הפכו כל אבן ומצו כל אפשרות כדי שנזכה להגיע לחג השבועות כשאנחנו שלמים באמת, בלב אחד , עם כל אחינו ואחיותינו השבויים והחטופים בבית! החיים למשפחתם והנרצחים לקבורה". הוסיפה.

את העצרת הנחה ליאור אשכנזי, ורדה בן ברוך סבתו של עידן אלכסנדר נשאה תפילה לשלום החיילים והחטופים, *קרול נוריאל* מנכ"לית הליגה נגד השמצה נשאה דברים, אגם בוחבוט ועמרי גליקמן ביצעו מספר שירים והצטרפו לקריאת המשפחות לעסקה.

בתום השבוע בו הרעידו את מדינת ישראל והחליטו לפרסם את סרטון החטיפה הקשה של בנותיהם נציגות משפחות התצפיתניות נשאו דברים בעצרת הענק בכיכר החטופים.

איילת לוי, אמה של נעמה לוי: "עכשיו זה הזמן שלנו, ללמוד ממך, נעמה. למצוא כוחות להישיר מבט למציאות קשה מנשוא. לגלות תושייה שתנחה אותנו אל ההחלטות שצריך לקבל ולאזור את האומץ לקבל אותן. אומץ לשלם מחירים. ונחישות, כמו שלך, ששורדת שם עכשיו בגיהנום, נחישות להחזיר אותה ואותן הביתה עכשיו. אין לנו זמן, אין להן זמן. אנחנו צריכים להיות נעמה. עכשיו.״

״אני פונה למקבלי ההחלטות, לקבינט המלחמה, תהיו נעמה. גלו כמוה, וכמו חברותיה שם בשבי החמאס, אומץ ונחישות והשיבו את בנותינו, עכשיו. הישירו מבט אל עיניהן מלאות האימה; האימה הזו ממשיכה להתקיים, הפיגוע שראינו בסרטון קורה עדיין, הוא לא הסתיים ויותר מכך, הוא הולך ומסלים.״

״נעמה וחברותיה מחכות, כמו במיגונית – גם עכשיו, שמישהו יבוא להציל אותם. ואף אחד לא בא. אף אחד! תהיו נעמה. אל תרפו, אל תנוחו, עד שתביאו אותה ואת כולן וכולם הביתה". הוסיפה.

אורלי גלבוע, אמה של דניאלה גלבוע: "השבוע, מדינה שלמה וכל העולם נחשפו לסרטון שבו רואים את דניאלה וחברותיה ברגעים של פחד ואימה – כמו שאף אמא, בשום מקום לא רוצה לראות את הבת שלה. דמיינו לרגע את הסיוט הכי נורא שלכם ואז דמיינו את עצמכם יושבים חסרי אונים מול מסך ורואים אותו מתגשם. שוב ושוב.״

״ואז, יום נאסף ליום, עונות השנה מתחלפות, חגים ומועדים באים והולכים, אבל השבעה באוקטובר לא עובר כי אתם מבינים באיזה גהינום הילדה שלכם כלואה, כי אתם מבינים בדיוק בידי מי היא שבויה ואת הסכנה שמרחפת מעליה, שעה אחרי שעה, דקה אחרי דקה.״ הוסיפה.

עוד אמרה אמה של דניאלה גלבוע כי ״אז אני קוראת מכאן לראש ממשלת ישראל, ולכל מנהיגי העולם, כולל מנהיגי ארצות הברית, מצרים וקטאר: בבקשה, קחו רגע אחד, תסתכלו לבנות שלנו בעיניים ואחר כך תשאלו את עצמכם; איך הייתם ישנים בלילה אם זו הייתה הבת או הנכדה שלכם, מה הייתם עושים כדי שכבר אתמול היא תחזור אליכם? עכשיו, אנחנו לא מבקשים, אלא דורשים שממשלת ישראל תביא לפריצת דרך אמיתית במשא ומתן ותעשה באמת הכל, אבל הכל! כדי להחזיר אותה, את אחיותיה למוצב ואת כל החטופים והחטופות".

שירה אלבג, אמה של לירי אלבג: "ב-7/10 חשבתי שאת במקום מוגן, הייתי רגועה, הרי אין מקום יותר בטוח מבסיס צהל?? אבל המציאות הוכיחה אחרת ובזמן שחשבתי שאת מוגנת את כבר היית חטופה בעזה. אני שואלת אתכם רה״מ וחברי הקבינט האם אתם באמת עושים הכל בשביל להחזיר את לירי ו-124 החטופים הביתה? האם אחרי 232 ימים לא הגיע הזמן לקחת החלטה אמיצה שלא מונעת משיקולים פולטים ולהחזיר אותם הביתה? האם לא הגיע הזמן להחזיר לציבור את האמון שאבד? את התקווה?״

״מדברים איתנו על הניצחון המוחלט, על מיטוט חמאס ועל זה שאסור להפסיק את המלחמה. ונכון, צריך למוטט את החמאס אבל המלחמה עם המרצחים והבלתי מעורבים לא תגמר בזמן הקרוב, וללירי ושאר החטופים אין זמן, אין להם אוויר לנשימה, אין להם חופש, הם זרוקים שם לבד במנהרות, בחושך.״ הוסיפה.

״אני קוראת לכם חברי הקבינט המצומצם והמורחב להנחות את דרגי המשא ומתן לצאת למשא ומתן עם מנדט אמיתי, עם פתרונות לפערים על מנת שהתהליך יבשיל לכדי עיסקה – עיסקה שבסופה 125 חטופות וחטופים חוזרים הביתה, עיסקה שבסופה כולם חוזרים לנשום, עיסקה שתחזק את חיילי צהל האמיצים שנלחמים בעוז ובגבורה ותוכיח להם שבמדינת ישראל. לא משאירים אף אחד מאחור. אנחנו מדינה חזקה, אנחנו עם חזק אנחנו ננצח רק שכל החטופים בבית". אמרה לסיום.

סשה ארייב, אחותה של קרינה ארייב אמרה בסרטון שהוקרן בעצרת: "לפני כמה ימים החלטנו להראות לעולם קמצוץ ממה שעבר עלייך ועל חברותייך, בשבעה באוקטובר הארור. אמא לא מסוגלת לראות את הסרטון, הספיקו לה כמה תמונות בודדות ממנו כדי לפרוץ בבכי ולא לישון חודשים. אני ואבא ראינו את הסרטון וחיפשנו כל דבר שיכול להעיד על מצבך.״

״סליחה שהגענו למצב בו אנו כמעט שמונה חודשים במלחמה, את ועוד חטופים וחטופות רבים עדיין בעזה, ושכדאי לגרום לאנשים להבין כמה דחוף שתחזרי אנחנו צריכים לחשוף אותך ככה, ברגעים המזוויעים האלה. אנשים היו צריכים לראות את הזוועות כדי להפנים ולעכל את מה שעברתן באותו היום וממשיכות לעבור כבר 232 ימים. עכשיו אנשים לא יוכלו להתעלם ולסגור עיניים, המציאות הכתה בכולם.״ הוסיפה.

עוד הוסיפה כי ״אני מצפה מכולם בישראל ומעבר לים לא לתת לעדות הזו להישכח. מבחינתי כל מי שלא דורש את החטופים במיידי, דמם על ידיו. אין לאף אחד את הפריבילגיה להתעלם מהסרטון הזה, לראות את ההשפלה שחוו הבנות כל רגע ורגע. קרינה אהובה שלי, זאת אחותך סשה.״

לסיום אמרה: ״אם את שומעת אותי, תדעי שאת לא לבד, אני איתך בלב כל רגע. גם אם פיזית אני לא ליד, תהיי חזקה בשבילי. אל תאבדי אמונה, אני יודעת שזה קשה! את תחזרי אלי ואני לא אעזוב אותך ״דביק״ שלי. רק תחזיקי מעמד אני מזיזה עולמות בשבילך, את ואני ננצח את כולם!".

עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
מימין לשמאל: איילת לוי, שירה אלבג ואורלי גלבוע. צילום: פאולינה פטימר
עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
דנה שם טוב. צילום: פאולינה פטימר
עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
גניה צוהר. צילום: פאולינה פטימר
עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
אגם בוחבוט. צילום: פאולינה פטימר
עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
ורדה בן ברוך. צילום: פאולינה פטימר
עצרת - כיכר החטופים - ל״ג בעומר
עמרי גליקמן. צילום: פאולינה פטימר

Back to top button