מבזקיםצבא וביטחון

מרגש: צפו – טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול

30 קצינות וקצינים חדשים הוסכמו אתמול (חמישי) במשמר הגבול וקיבלו את דרגות הקצונה. הבוגרים צעדו בטקס אשר התקיים בהיכל התרבות במועצה האזורית דרום-השרון לציון סיום קורס הקצינים במשמר הגבול זאת לאחר שצלחו את הקורס שארך כתשעה חודשים.

הטקס התקיים במעמד המפקח הכללי רב-ניצב יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול ניצב בריק יצחק, ראש אגף משאבי אנוש ניצב בועז גולדברג, מפקד בית הספר החיילי תת ניצב ג׳האד חסן, סגל הפיקוד הבכיר החילי, משפחות וחברים.

צוערי קורס הקצינים שהחלו את הקורס לפני כתשעה חודשים בענף מפקדים של בית הספר החילי צלחו את שלושת חלקי הקורס ובהם פרק ההכנה, קורס קציני היבשה בבית הספר לקצינים של צבא ההגנה לישראל – בה״ד 1, פרק ההשלמה החילית במכללת לשוטרים ובבית הספר החילי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במסגרת הקורס, הוכשרו הצוערים במגוון תכני לחימה, קליעה, ניהול תהליכים ,הובלת עבודת מטה, פיקוד ושליטה בשגרה בחירום ועוד.

כחלק מהכנת הצוערים לתפקידי הפיקוד המבצעיים להם ישובצו בימים הקרובים התנסו הצוערים בפיקוד על פעילויות מבצעיות בכלל הגזרות עם היחידות השונות מהחיל.

הבוגרים והבוגרות אשר הוסמכו אתמול, כבר בשבוע הבא ישולבו ביחידות החיל השונות ובהן גם היחידות המיוחדות של החיל ויקחו חלק פעיל בפעילות המבצעית האינטנסיבית לסיכול הטרור ובמאבק בפשיעה החמורה וזאת בצל המלחמה.

המפקח הכללי של משטרת ישראל, רב-ניצב יעקב שבתאי אמר בנאום: "טקס זה מרגש אותי כל פעם מחדש, והפעם – יותר מתמיד, מאחר שזהו טקס סיום קורס הקצינים האחרון שבו אני משתתף. כמי ששרת וצָמַח במג"ב, וּמכיר אותו מקרוב היטב, אני גאה בחָיִל, שסוֹד עוצמתו נטוּע בפסיפס האנושי המרכיב אותו -לוחמות ולוחמים אמיצים, ערכיים, מקצועיים ומסורים."

המפכ"ל ציין כי "חשיפת דרגות הקצונה על כתפיכם היא רגע מיוחד עבורכם ועבוּר משטרת ישראל כולה. בטקס חגיגי זה תהפכו מלוחמים לקצינים בעלי סמכות ואחריות רבה בשירות אזרחי מדינת ישראל. מהיום, עליכם לזכור, בכל החלטה או פעולה שתבחרו לבצע – פקודיכם נושאים אליכם עינֵיהם. באירועי השבעה באוקטובר ומלחמת "חרבות ברזל" משטרת ישראל איבדה 62 שוטרים ולוחמים. משמר הגבול איבד 20 מלוחמיו. כל אחד ואחת מהם גיבורי ישראל! סיפורי הגבורה רבים."

"גם כאן", הוסיף המפכ"ל רנ"צ שבתאי כי "בקֶרֵב חניכי הקורס, נמצאים עמנו צוערים שאירועי השבת השחורה פגשו אותם באופן האישי והכואב ביותר: הצוער ר' שהה בביתו בכפר עזה בבוקר השבעה באוקטובר, כאשר הוריו ואחיו נרצחו בכפר באותה שבת שחורה, על אף הקושי העצום, ר' הצטרף לקורס הקצינים. הצוער לידור אושרי איבד את בת זוגו – קים דוקְרָקֶר, קצינה במשמר הגבול שנרצחה במסיבה בנובה. גם לידור, על אף הכאב והאובדן, בחר להצטרף לקורס הקצינים, וסיים כמצטיין. הסיפורים קשים. התקומה אינה פשוטה אך דווקא מתוך השכול והאבל, מתגלות תעצומות הנפש והרוח."

מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק בירך את הבוגרים ואמר בנאומו: "את הפרק הזה בחייכם, אתם כותבים בעיצומה של מלחמה מתמשכת, מלחמה שהחזירה אותנו לימים אפלים בהיסטוריה של העם היהודי, מלחמה על זכות קיומנו ועל זכותנו לחיות כעם חופשי בארצנו. מלחמה על הבית שלנו. כמו במרוץ השליחים הבלתי פוסק מדורי דורות, מקבלים היום אתם ירושה מהדורות שקדמו לכם. את הזכות לשמור ולהגן על העם והמדינה ואני מוסיף- לזכור, לשמור, להגן ולנצח."

הוא הוסיף כי "את חרבות הברזל קיבלנו מדוד המלך ומיהודה המכבי, ממרדכי אנילביץ' ומבר כוכבא כל אחד בתורו פעל ולחם למען העם שלנו. עכשיו הגיע תורנו, תורכם ויותר מתמיד זו המשמרת שלנו, היו בטוחים שאף אחד לא יעשה זאת טוב יותר מכם."

בנאומו בירך מפקד מג״ב את מפכ״ל המשטרה שזהו צפוי להיות טקס סיום קורס הקצינים האחרון שלו כמפכ״ל: "לך אדוני המפכ"ל, היה גאה במשטרה ובמשמר הגבול שאתה משאיר אחריך- בדמותך אנחנו מוכיחים בכל יום מנהיגות, מוכנות מבצעית, גבורה ואומץ לב. תרשה לעצמך להתרפק על הישגים וגם להתרגש. תודה על היותך חוף מבטחים ועל שהרשית לנו לחלום בגדול."

מפקד בית הספר החילי, תת-ניצב ג׳האד חסן אמר בנאומו: "צוערים יקרים- אתם מקבלים על עצמכם היום את עול האחריות, עם כניסתכם לשדרת הקצונה של משמר הגבול, מקבלים על עצמכם להתחייב לאותו ייעוד ולהוביל לאורו לוחמים ולוחמות רבים. אני בטוח כי הלוחמים והלוחמות ביחידות מג"ב זוכים היום במפקדים ומפקדות מהשורה הראשונה."

לסיום אמר: "אני מבקש מכם – אל תתפשרו, תשאפו גבוה, תהיו ראויים, תשפיעו, תהיו אמיצים, תנהלו שיח מכבד עם הפקודים שלכם ועם המפקדים שלכם, תראו בלוחמים שלכם פיקדון מוסרי שהפקידה בידכם החברה הישראלית."

טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
טקס הענקת דרגות קצונה במשמר הגבול
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button