חדשות הארץמבזקים

בת שנתיים שהתה זמן ממושך ברכב סגור, מצבה אנוש

פעוטה כבת שנתיים שהתה זמן ממושך ברכב סגור היום (רביעי) ברחוב רבי ברכיה בבית שמש. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים כשהיא במצב אנוש תוך פעולות החייאה.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, השנה (2024) היו 2 מקרי שכחה והילכדות ברכב קשים שאחד הסתיים בתמותה. בעשור האחרון (2013-2024) מתו 42 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. מתחילת שנה מת פעוט אחד לאחר שנלכד ברכב.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים אמרה כי ""שכחת ילדים ברכב היא תופעה קשה מאוד ועל אף שקשה לתפוס זאת, היא יכולה לקרות לכל אחד ואחת. במצבים של יציאה משגרה, לחץ, עייפות והסחת דעת הסיכוי לשכחת ילדים ברכב גבוה יותר."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לדבריה, "בימים חמים ובעיקר בחודשי הקיץ הטמפרטורה ברכב סגור יכולה להגיע ל-70 מעלות צלזיוס, כשחצי השעה הראשונה היא קריטית. תינוקות וילדים קטנים מגיבים באופן חמור יותר לחום קיצוני, בשל מבנה גופם ולכן הם נמצאים בסיכון גבוה לפגיעה חמורה ועד מוות. אני קוראת להורים – אל תגידו לי זה לא יקרה. הקפידו על הנחיות הבטיחות למניעת שכחה. משאירים תיק מאחורה, מתקשרים לבן או בת הזוג בסוף הנסיעה או מפעילים תזכורת בנייד, בסוף כל נסיעה פותחים את הדלתות ומוודאים שאף ילד לא נשאר מאחור. מתקינים ברכב מערכת חכמה למניעת שכחה המהווה מערך בטיחות נוסף".

בית שמש
צילום: דוברות מד"א

חובשי רפואת חירום במד"א מנחם אדרי ושלום שאשא סיפרו: "הגענו למקום וראינו ילדה כבת שנתיים מחוסרת הכרה עם סימני מכת חום. סיפרו לנו שהיא הייתה זמן ממושך בתוך הרכב הסגור. היא הייתה חמה מאוד למגע, הענקנו לה טיפול רפואי שכלל קירור וביצוע פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה אנוש."

בית שמש
צילום: דוברות מד"א

Back to top button