מבזקיםרצועת עזה

"החטופים חשופים לזיהומים, עקב התנאים הנוראיים בהם הם נמצאים"

ד"ר חיתאם חוסיין, סגנית מנהל המרכז הרפואי לגליל, השתתפה לאחרונה בכנס רפואי וירטואלי בינלאומי, בהשתתפות כ-400 רופאים מהעולם, אשר עסק במצבם הרפואי של החטופים. ד"ר חוסיין היא מומחית במחלות זיהומיות ומניעת זיהומים. בדברים שנשאה באירוע המיוחד, התייחסה להשלכות הזיהומיות, שעלולות להיגרם לחטופים, הנמצאים כבר יותר משבעה חודשים במנהרות בעזה.

ד"ר חוסיין: "החטופים חשופים לזיהומים קשים, עקב התנאים הנוראיים בהם הם נמצאים, כמו היגיינה לקויה ומזון שאינו מבושל היטב." ד"ר חוסיין והוסיפה כי השהייה במנהרות לא מאווררות ובתנאי צפיפות קשים, עלולה לגרום לזיהומים נשימתיים ולהחמרת מחלות קיימות, כמו אסתמה וסוכרת.

ד"ר חוסיין חוקרת את תחום החיידקים העמידים, זיהומים נרכשים בבתי חולים ומניעת זיהומים. הערכותיה מתבססות על מחקרים שונים מהעבר, על בחינת מצבם הפיזי של החטופים, אשר חזרו מהשבי בפעימות הראשונות, ועל מקרים של חיילים, ששירתו בעזה וסבלו מזיהומים. לדבריה, בקרב אנשים הנמצאים זמן רב באזורי לוחמה, עלולות להתפרץ מחלות זיהומיות שונות, כמו: חצבת, פוליו, כולירה ומחלות ויראליות נשימתיות, כשפעת וקורונה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ד"ר חוסיין הוסיפה: "אנו יודעים שבעזה יש שיעורים גבוהים של חיידקים העמידים לאנטיביוטיקה, אשר ספוגים באדמה ונמצאים בסביבה. חלקם עלולים להיות מסכני חיים, ולהביא, למשל, לזיהומי מעיים, שיכולים לגרום להקאות ושלשולים, וכתוצאה מכך להתייבשות. בנוסף, ידוע כי שיעורי ההתחסנות בעזה נמוכים מאוד. האוכלוסייה חשופה להתפרצות זיהומים, וכך גם החטופים שלנו, שעלולים להידבק".

ד"ר חיתאם חוסיין
צילום: רוני אלברט

Back to top button