מבזקיםמשפטי/פלילי

״התכוונה לרצוח שוטרים על רקע הסתה ברשתות החברתיות״

לפני שבועיים בתאריך 5.5.24 בשעות הבוקר, שוטרי מרחב דוד ולוחמי מג"ב ירושלים שפעלו באזור העיר העתיקה באחד משערי הכניסה להר הבית, הבחינו בצעירה בת 17 מעיסאוויה שעוררה את חשדם לנוכח התנהגותה המחשידה, כשידה נמצאת מתחת לכיסוי ראשה. בשל כך, השוטרים החלו לבדוק את החשודה ולתשאל אותה, כשכל העת היא סירבה להוציא את ידה מתחת לכיסוי הראש, והחשד כלפיה התחזק.

בשלב מסוים במהלך הבידוק, החשודה שלפה סכין ואחזה בה בידה. שוטרי מרחב דוד ולוחמי מג״ב שפעלו במקום ביצעו נוהל מעצר חשוד, שלפו נשקים לעברה ודרכו אותם. לאחר מספר שניות הם השתלטו עליה בכוח כשהשליכה את הסכין מידה, והיא נעצרה.

כוחות משטרה נוספים בפיקודו של מפקד מרחב דוד, נצ"מ אבי כהן ששיבח את תפקוד השוטרים וערנותם, הוזעקו במהירות למקום, והחשודה שנעצרה הועברה לחקירה במרחב דוד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מחקירת המחבלת במרחב דוד של מחוז ירושלים עולה כי התכוונה לרצוח שוטרים, אולם תגובתם המיידית והנחושה של השוטרים כשהחשידו אותה וכיוונו לעברה נשק, גרמה לה להסס ומנעה את פיגוע הדקירה. עפ״י החשד, את מעשה הטרור שסוכל היא רצתה לבצע בעקבות הסתה ותכנים שאליהם נחשפה ברשתות החברתיות.

בנוסף בבדיקת חשבונותיה של המחבלת ברשתות החברתיות חשפו חוקרי המשטרה תכנים ופרסומים שהעלתה בעצמה, המעלים חשד להסתה ותמיכה בטרור. בהתאם נחקרה המחבלת במשטרה בחשד לניסיון ביצוע מעשה טרור, וגם בחשד להסתה והזדהות עם טרור.

במהלך החקירה במשטרה, מעצרה של המחבלת הוארך מעת לעת בבימ״ש השלום בירושלים. היום עם סיום החקירה במרחב דוד, הוגשה נגדה הצהרת תובע בבימ״ש ומעצרה הוארך בארבעה ימים נוספים, עד לתאריך 22.5. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדה כתב אישום.

מעצר - חשודה - ניסיון פיגוע
צילום: דוברות המשטרה
סכין
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button