מבזקיםמשפטי/פלילי

בשווי של מעל 120 אלף ש״ח: בן 20 נחשד בחמישה מקרי גניבה של נגררות

בלשי המשטרה סיכלו גניבתו של גרור בעיר בית שמש ועצרו את החשוד במעשה. חקירת המשטרה חשפה כי הנאשם מעורב בחמישה מקרי גניבה נוספים ועשה שימוש בלוחית רישוי אותה גנב מרכב אחר. בתחילת השבוע הגישה נגדו התביעה המשטרתית כתב אישום.

בתאריך 16.4 בשעות הצהריים הבחין בעל הנגררת ברכב שבו החשוד, כאשר הוא רתום לנגרר. כשניגש לברר את פשר מעשיו, החל הנאשם במנוסה, פגע ברגל של הקורבן ובכך גרם לו חבלה. בלשי המשטרה פעלו לאיתורו ולמעצרו של הנאשם בכביש המוביל מבית שמש לכיוון מעבר הל"ה, רגע לפני מעברו לאזור יו"ש, יחד עם רכבו והנגררת שגנב זמן קצר קודם לכן.

הנאשם שנעצר, תושב המועצה האזורית מטה יהודה בשנות ה- 20 לחייו, הועבר לחקירה בתחנת המשטרה בית שמש של מחוז ירושלים. בחיפוש שנערך ברכבו עליו הותקנה לוחיות רישוי מזויפות, איתרו הבלשים כלי פריצה, אקדחי אוויר, אפוד מגן וציוד נוסף, כולל לוחיות הזיהוי המקוריות של רכבו שהוסתרה מתחת לגלגל החלופי ברכב.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מחקירת המשטרה ועובדות כתב האישום שהוגש נגדו עלה כי, בתאריך 13.4 הבחין הנאשם ברכב מסוג סוזוקי שעמד בצד הדרך סמוך לצומת מסמיה, בשל תקלה מכנית. הנאשם פירק את לוחיות הזיהוי מהרכב התקול והרכיבן על רכבו במטרה לטשטש ולזייף את סימני הזיהוי ברכבו לביצוע מעשיו הפליליים.

עוד באותו היום, הגיע הנאשם עם רכבו עליו מותקנות לוחיות הזיהוי המזויפות, כאמור, אל יישוב סמוך לעיר בית שמש, משם גנב נגררת "פוד-טראק" בשווי כספי של למעלה מ- 120 אלף ש"ח. משם המשיך הנאשם אל יישוב נוסף סמוך לרמלה, ומשם גנב נגררת נוספת בשווי של כ-15 אלף ש"ח.

בתאריך 14.4, הגיע הנאשם בשנית אל אותו יישוב הסמוך לרמלה, וגנב נגררת נוספת מרשות אותם בעלים, אף היא בשווי כספי של כ- 15 אלף ש"ח. כך המשיך לפעול הנאשם גם למחרת היום (15.4) עת הגיע אל אחד מיישובי מטה יהודה ברכבו, עליו כאמור מותקנות לוחיות הזיהוי המזויפות, וגנב מהמקום נגררת נוספת בשווי כספי של כ- 14 אלף ש"ח.

לאחר שמעצרו הוארך לבקשת המשטרה מעת לעת וחוקרי תחנת בית שמש גיבשו תשתית ראייתית כנגד הנאשם, הגישה יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים את כתב האישום נגדו בתחילת השבוע לבית המשפט, בגין עבירות של חמישה מקרים של גניבת רכב, פירוק רכב, זיוף של מסמך, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והחזקת כלי פריצה.

רפ"ק אביעד בלמס, קצין החקירות והמודיעין בתחנת בית שמש של מרחב ציון, ציין: "מדובר בנאשם רצידיוויסט שבתוך שלושה ימים גנב מספר נגררות. הודות לפעילות מקצועית של בלשי בית שמש, ולאחר ניתוח מהיר של רצף מעשיו, נערכו השוטרים בנתיב בריחתו של הנאשם והביאו ללכידתו ולמעצרו.״

״בתום חקירה מקיפה, הגישה ביום ראשון האחרון יחידת התביעות בירושלים את כתב האישום המפורט נגד נאשם זה שפגע באופן ממשי בביטחונם וברכושם של תושבי האזור, ובגופו של אחד מהם בעת הימלטותו. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד עברייני הרכוש, במטרה לסכל מעשיהם ולמצות עמם את הדין". הוסיף.

נגררת
צילום: דוברות המשטרה
כלי פריצה - ווסט - כפפות
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button