מבזקיםפוליטי / מדיני

צפו ברה"מ נתניהו: אלחם בכל כוחותיי במי שיטיל סנקציות על יחידה בצה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא היום (ראשון) הצהרה בה התייחס לשלל נושאים ובראשם כשלון המשא ומתן לשחרור החטופים עקב סירוב חמאס, הפלישה הצפויה של כוחות צה"ל לרפיח וכן הדיווחים על סנקציות שממשל ביידן צפוי להטיל על גדוד נצח יהודה.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "מה נשתנה הלילה הזה, אזרחי ישראל? שבלילה הזה, 133 אחינו ואחיותינו היקרים אינם מסובים לשולחן הסדר, והם עדיין כלואים בתופת של החמאס. כבר שחררנו 124 מחטופינו ואנחנו מחויבים להשיב את כולם הביתה – את החיים ואת החללים כאחד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף ואמר: "ומה לא נשתנה הלילה הזה? שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. גם הפעם נגבר על מבקשי נפשנו – בזכות האמונה של עמנו, התעוזה של לוחמינו והאחדות בתוכנו".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לדברי ראש הממשלה נתניהו: "בליל הסדר הזה ניצבים לנגד עינינו חטופינו בשבי החמאס. הסבל שלהם והסבל של משפחותיהם קורע את ליבנו ורק מחזק את נחישותנו להשיבם. איננו מרפים ולו לרגע מן המשימה הקדושה להחזיר אותם הביתה".

ראש הממשלה הדגיש: "לצערי, עד עכשיו, כל ההצעות לשחרור חטופינו נדחו על הסף על ידי החמאס. לכן אמר בצדק מזכיר המדינה האמריקני: "החמאס סירב לכל ההצעות שהוגשו לו". לדבריו, הדבר היחיד שמונע עסקה לשחרור החטופים – הוא החמאס". .

לדברי נתניהו: "במקום לסגת מעמדותיו הקיצוניות, החמאס בונה על פילוג בתוכנו, הוא שואב עידוד מהלחצים שמופנים כלפי ממשלת ישראל. כתוצאה מכך, הוא רק מקשיח את תנאיו לשחרור חטופינו. הוא מכביד את ליבו, ומסרב לשלח את בני עמנו. ולכן, ננחית עליו מכות נוספות וכואבות – וזה יקרה בקרוב. בימים הקרובים נגביר את הלחץ הצבאי והמדיני על החמאס כי זאת הדרך היחידה לשחרר את חטופינו ולהשיג את ניצחוננו".

נתניהו אמר עוד: "אזרחי ישראל. ערב חג הפסח שבו עם ישראל יצא מעבדות לחירות, נזכור את חללינו הגיבורים, ואת לוחמינו הפצועים, שבזכות הקרבתם אנו בני חורין. מדינת ישראל חזקה, צבא ההגנה לישראל חזק – הן בהגנה והן בהתקפה. אויבינו לא יוכלו לנו, אנחנו נוכל להם.אני מצדיע ללוחמינו הגיבורים שנלחמים בכל החזיתות – ביבשה, בים ובאוויר. אני מחבק את אחיי ואחיותיי למשפחת השכול, שאיבדו את היקר מכל".

ראש הממשלה חתם את דבריו ואמר: "אחי יוני ז"ל, שנפל בקרב למען השבת חטופים, כתב את האמת ההיסטורית הפשוטה: "צה"ל הוא הגורם היחיד העומד בפרץ ומונע את שחיטת עמנו כבימים עברו. אני אגן בחירוף נפש על צה"ל, על הצבא שלנו ועל הלוחמים שלנו. אם מישהו חושב שהוא יכול להטיל סנקציות על יחידה בצה"ל – אני אלחם בזה בכל כוחותיי. כפי שהחיילים שלנו מאוחדים להגן עלינו בשדה הקרב, אנחנו מאוחדים להגן עליהם בשדה המדיני. יחד נילחם, ובעזרת ה' – יחד ננצח. חג פסח כשר לכל עם ישראל".

צילום: רועי אברהם / לע״מ

Back to top button