בריאותמבזקים

ירושלים: שוהה בלתי חוקי נעצר בחשד שהתחזה לרופא

במהלך סוף השבוע, התקבל דיווח מביטחון בית חולים בירושלים על מקרה גניבה ואיומים כלפי מאושפזת במוסד הרפואי. למקום הוזעקו שוטרי תחנת מוריה של מחוז ירושלים ובבירור שערכו השוטרים עלה כי,חשוד יצר קשר טלפוני באמצעות מכשיר הסלולרי של מאושפזת עם אמה, תוך שהתחזה בפניה כרופא במחלקה וציין כי בשל החמרה רפואית המצריכה ניתוח, מבקש את פרטי מספר תעודת הזהות והסיסמה של כרטיס האשראי במטרה לחייב את חשבונם על עלות הניתוח.

בנוסף, התנה החשוד את קבלת מכשיר הפלאפון חזרה לרשותם בתשלום כופר ואיים לפגוע בבתם במידה ולא ישתפו פעולה עמו. גם ניסיונותיהם של הורי המאושפזת להניא את החשוד מהמעשה, תוך התחייבות לפגוש אותו במתחם בית החולים ולשלם לו סכום בסך מאות שקלים, נתקלו בתגובה שהוא אינו "פראייר". הוריה של הקורבן דיווחו על כך למאבטחי בית החולים שהציבו שמירה עליה עד לאיתורו של החשוד במעשה,על ידי השוטרים.

בדיקה מהירה שערכו בבית החולים העלתה כי מדובר בחשוד שהגיע אל בית החולים לקבלת טיפול רפואי והזדהה כתושב מזרח ירושלים. במהלך זמן זה נכנס אל חדר המאושפזת ותוך זמן קצר עזב את המקום. בהמשך, עלה כי על פי מערכת איתור הפלאפון, החשוד במעשה שוהה באזור העיר העתיקה ובנוסף, שלח מסרון לבני המשפחה כי במידה ומעוניינים להעביר לרשותו את הכסף, דמי ה"כופר", ניתן להשיגו בטלפון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לאחר שהופקה והופצה תמונתו של החשוד במעשה על ידי כוחות המשטרה הפרוסים בשטח, איתרו שוטרי יס"מ ירושלים את החשוד סמוך לשער השלשלת בעיר העתיקה. בדיקתו העלתה כי מדובר בפלסטיני בן 26 שוהה בלתי חוקי תושב בית לחם שהתחזה באמצעות תעודת זהות מזויפת במטרה לקבל טיפול רפואי בבית החולים ולבצע את מעשיו הפליליים. .

בחיפוש בכליו, אותרו מכשיר הפלאפון, כרטיסי אשראי וקופת חולים שנגנבו מהמאושפזת. החשוד שנעצר, הועבר לחקירה בתחנת מוריה ומעצרו הוארך במהלך סוף השבוע בבית המשפט במספר ימים. חקירת המשטרה נמשכת.

פריטים - גנובים -
צילום: דוברות המשטרה
פריטים - גנובים -
צילום: דוברות המשטרה
פריטים - גנובים -
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button