כלכלהמבזקים

נרשמה מגמת התאוששות בשוק העבודה, אך שיעור התעסוקה עדיין נמוך

שיעור התעסוקה המותאם ושיעור ההשתתפות עלו בכ-0.4 ו-0.5 נקודות אחוז בהתאמה בחודש שעבר (מרץ), עם זאת שיעור התעסוקה עדיין נמוך בכ-1.3 נקודות אחוז מהשיעור שהיה לפני פרוץ המלחמה. כך עולה מנתוני משרד העבודה.

בנוסף, שיעור המחול"תים (יצאו לחופשה ללא תשלום) עמד במרץ על 1.0%, המשך של מגמת הירידה המתונה בשיעור המחול"תים, אך הוא גבוה בכ-0.7 נקודות אחוז מהממוצע בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2023.

עוד עולה מנתוני משרד העבודה כי שיעור המשרות הפנויות עלה בכ-0.2 נקודות אחוז. החוסר בעובדים בענף הבנייה מוביל את העליה במשרות הפנויות, שיעור המשרות הפנויות בענף זה עמד במרץ על 12.8% (עליה של 1.1 נקודות אחוז יחסית לפברואר). למעט בענפי החינוך והמידע ותקשורת, שיעור המשרות הפנויות עלה גם בשאר הענפים אך בשיעורים מתונים יותר.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

אתר דרושים מבזק לייב

כמו כן, שיעור הנעדרים בעקבות מילואים עמד במרץ על 2.0% מכוח העבודה, עליה של חצי נקודת אחוז מפברואר. שיעור ההשתתפות בכוח העבודה (מועסקים ומחפשי עבודה כשיעור מכלל האוכלוסייה), עמד על 62.9% – עליה של 0.4 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר ושיעור התעסוקה המותאם (מועסקים כשיעור מכלל האוכלוסייה, לא כולל מחולתים מסיבות כלכליות) עמד על 59.8% – עלייה של 0.5 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר.

עוד צוין בדו"ח של משרד העבודה כי שיעור האבטלה המותאם (בלתי מועסקים כשיעור מכוח העבודה, כולל מחולתים מסיבות כלכליות) עמד על 4.3% – ירידה של 0.2 נקודות אחוז מחודש פברואר, אך 0.8 נקודות אחוז יותר מחודש ספטמבר. שיעור הנעדרים מסיבות כלכליות (כשיעור מכוח העבודה) עמד על 1.0% – ירידה של 0.2 נקודות אחוז מחודש פברואר ושיעור המשרות הפנויות עמד על 4.3% – עליה של 0.2 נקודות אחוז לעומת חודש פברואר.

שר העבודה יואב בן צור אמר עם פרסום הדו"ח כי "משרד העבודה מבצע ניתוח הדוק לממצאים שוק וזאת כדי להתאים את פעילות המשרד ואת הקצאת המשאבים הנדרשים לשוק העבודה המשתנה."

ישראל אוזן, מנכ״ל משרד העבודה הוסיף כי "תפקידנו לדאוג לשוק העבודה ולכן פילוח הנתונים הכרחי ומצביע על המקומות שדרושים את התערבותנו. נזרים את המשאבים למקומות אלו".

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
קרדיט למצגת: משרד העבודה

Back to top button