חדשות חוץמבזקים

ארדן: ״אונר"א מעניקה לפלשתינים תקווה שניתן להשמיד את ישראל״

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן נאם בדיון מיוחד במועצת הביטחון שעסק במצבה של אונר"א, לקראת ההצבעה הצפויה על מתן מעמד של מדינה חברה באו״ם לפלשתינים.

״המטרה של אונר"א היא לא לתת סיוע או חינוך אמיתי. מטרתה ״לייצר״ מיליוני פליטים פלסטינים ולגרום להם להאמין שישראל שייכת להם. והמטרה הסופית היא להשתמש ב״זכות השיבה" – זכות שלא קיימת – כדי להציף את ישראל ולהרוס את המדינה היהודית.״ אמר ארדן.

״רק משום שבאונר"א ישנה קבוצה קטנה של אירופאים שאחראים על גיוס תרומות, זה לא משנה את העובדה שאונר"א הוא ארגון פלסטיני שמחויב להרס מדינת ישראל. וכיצד אונר"א עושה זאת? דרך ספרי הלימוד, דרך המורים והעובדים שלהם שתמכים בטרור ומהללים את היטלר.״ ציין.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השגריר הדגיש בנאומו את האבסורד שבהגדרת הפליטות של אונר״א: ״אני שואל אתכם: ב-1949 היו כחצי מיליון פלסטינים והיום ישנם, 5.6 מיליון. איזו קבוצת פליטים אחרת בעולם מקבלת מנגנון של האו"ם שמטפל בה ואפילו לא פועל למען אינטגרציה של הפליטים צמצום מספרם אלא להיפך? אונר״א רק מבטיחה שהפליטות תמשיך דור אחר דור.״

עוד אמר כי ״איך ייתכן שישנו מחנה פליטים פלסטיני בעזה או ברמאלה? אלו אזורים שאין בהם כל נוכחות ישראלית והם לחלוטין בשליטה פלסטינית. כיצד אתה יכול להיות פליט פלסטיני שאתה בעצם חי בעיר פלסטינית? אינם רואים את הפרדוקס? אינכם רואים את מטרת הפלשתינים לעתיד?״

*חישבו על זה, מה הופך את הצאצאים של הפליטים הפלסטינים לשונים מכל שאר הפליטים בעולם? מדוע בכלל צריכה להיות סוכנות או"ם נפרדת לפליטים פלסטינים? מדוע פליטים מסוריה, סודאן, אוקראינה או אפגניסטאן מקבלים סיוע רק מסוכנות האו"ם הכללית לפליטים?״ ציין ארדן.

״מדוע עבור הפלסטינים הפליטות עוברת בירושה? חישבו על זה בכנות. אין אף קבוצת פליטים אחרת שיכולה להעביר את מצב הפליטות לילדיהם ונכדיהם לנצח. רק הפלשתינים. האם ידעתם שמוחמד חדיד, אביהן של הדוגמניות בלה וג׳יג׳י חדיד, שגר בקליפורניה שנים רבות- מוגדר כפליט לפי אונר״א. זה פשוט מטורף! מתי תתחילו לחשוב על צמצום הבעיה במקום לשמר אותה ולתת לה לגדול?״ הוסיף.

השגריר ארדן התייחס בנאומו להשתלטות של חמאס על אונר״א: ״במקום לקחת אחריות על הפיכתה של אונר"א לכלי נשק בידי חמאס, נציב אונר״א לזריני בחר לומר שלא היה לו מושג על הקשר בין חמאס לאונר״א.״ ארדן פנה ללזריני שהשתתף בדיון והטיח בו: ״זהו שקר מוחלט!״.

״ישראל חשפה מנהרות טרור מתחת לבתי ספר של אונר"א וסיפקה הוכחות לשימוש שעושה חמאס באונר"א. אנו דרשנו מלזריני ומהמזכ"ל לבצע חקירה מקיפה בכל המתקנים של אונר"א בעזה, אולם הם לא רק סירבו, הם בחרו לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהמציאות. בושה.״ הוסיף.

השגריר ארדן סיכם: ״ההיסטוריה לא תכתב מחדש. בעוד שאני יודע זאת ואתם יודעים זאת – הפלסטינים עדיין לא יודעים זאת! והסיבה שהם לא יודעים היא משום שאתם ממשיכים לממן את אונר"א ולקדם את החזון של הצפת ישראל במיליוני פלסטינים. אונר"א מעניקה לפלשתינים תקווה הרסנית שניתן להשמיד את ישראל. הגיע הזמן להפסיק לממן אונר"א!״

צילום: דוברת משלחת האו״ם
צילום: דוברת משלחת האו״ם
צילום: דוברת משלחת האו״ם
צילום: דוברת משלחת האו״ם
צילום: דוברת משלחת האו״ם

Back to top button