חדשות חוץמבזקים

השר פרוש לשליח האו"ם: מבקש להעביר מצות ויין לחטופים

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, שיגר מכתב דחוף לשליח האו"ם למזרח התיכון תור ונסלן בדרישה להעברת מצות ויין עבור החטופים בעזה לליל הסדר.

במכתבו מציין השר כי "לצערנו הרב, לא כל עם ישראל יוכל לחגוג את ליל הסדר כמסורת אבותיו, 133 מאחינו ואחיותינו, לא נמצאים איתנו ושבויים בידי ארגון הטרור חמאס, המחזיק בהם בכוח אלים מאז המתקפה הרצחנית בשמחת תורה – ה-7.10.2023".

"כולנו פועלים בכל כוחנו, ומתפללים ללא הרף לקדוש ברוך הוא, כי נצליח לשחרר את כולם בימים שנותרו עד החג ובכך יוכלו החטופים והחטופות לחגוג את החג בחיק משפחתם, כאן בארץ ישראל, ולא חלילה בידי בני העוולה מארגוני הטרור בעזה". הוסיף.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד כתב כי "ככל וחס וחלילה הדבר לא יתרחש, אנו דורשים בכל תוקף שתפעלו להכניס לחטופים והחטופות מצות ויין בכדי שיתאפשר להם לציין ולו באופן סמלי את החג, בציפייה שהדבר יעודד את רוחם ויאפשר להם להחזיק מעמד במצבם הקשה עד לשחרורם במהרה".

"מדובר בדרישה המונטרית בסיסית, שאתה כמתאם המיוחד מטעם האומות המאוחדות לתהליך השלום במזרח התיכון בוודאי נדרש לקדם אותה בכל תוקף, בפרט שהינך ממונה לתאם את העבודה ההומניטרית ועבודת הפיתוח של סוכנויות האו"ם ותוכניות בשטחים הפלסטיניים". ציין

"אבקש לתאם איתך העברת מצות ויין בכמות המספקת עבור 133 החטופים והחטופות ותוודא במסגרת תפקידך באו"ם כי הם יועברו לפני יום שני הקרוב בשעות הערב לכלל השבויים בעזה ומאפשרים להם לציין את ליל הסדר.״ כתב לסיום.

מאיר פרוש
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

3 תגובות

  1. תרופות לא מעבירים להם (לצערנו סיכוי קלוש שחלק קטן מהם חיים) אז מצות ויין הוא רוצה להעביר להם?
    ועוד ממי הוא מבקש

Back to top button