טלוויזיהמבזקים

נחנך רשמית מרכז השידורים החדש של התאגיד בצומת מסובים

כאן, תאגיד השידור הישראלי, השלים את המעבר מסניף תל אביב, שבו פעל בשנים האחרונות, למרכז השידורים החדש בצומת מסובים שליד אור יהודה, וקיים אירוע חנוכת בית בהשתתפות חברות וחברי המועצה, ההנהלה, עובדות ועובדי כאן ואורחים רבים.

באירוע בהנחיית אסף ליברמן ועקיבא נוביק, שכלל קביעת מזוזה במרכז השידורים החדיש והרמת כוסית לרגל חג הפסח, הופיעה גם נציגת ישראל לאירוויזיון 2024, עדן גולן, שביצעה את השיר "RISE UP", עוד קודם חיממה את הבמה להקת הבית של כאן – "כאן ועכשיו", שמורכבת מעובדות ועובדי תאגיד השידור, והתקיים טקס פרידה מפורשות ופורשי תאגיד השידור מהחטיבות השונות.

עדן גולן - אסף ליברמן - עקיבא נוביק
צילום: זיו שמשון
עדן גולן
צילום: זיו שמשון

טקס קביעת המזוזה נערך בהשתתפות יו"ר כאן, גיל עומר, המנכ"ל, גולן יוכפז , חברי מועצת התאגיד ובמעמד ראשת עיריית אור יהודה, ליאת שוחט. את המזוזה קבע חבר המועצה, פרופסור דוד אלכסנדר.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מרכז השידורים החדש של התאגיד בצומת מסובים
צילום: זיו שמשון
גיל עומר, יו"ר תאגיד השידור הישראלי - ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט - גולן יוכפז - מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי
צילום: זיו שמשון

במסגרת המעבר – 270 עובדי כאן נפרדו מהסניף הוותיק בלב ת"א, ועברו למרכז שידור חדשני ב"פארק נעימי". המעבר מלב ת"א לצומת מסובים, בהחלטה של מועצת והנהלת תאגיד השידור הישראלי, יצמצם עלויות באופן משמעותי ויביא לחיסכון בכספי ציבור בהיקף של מיליוני שקלים לכל אורך עשר שנות הפרויקט. מרכז השידורים החדש – קטן באופן משמעותי מהסניף הוותיק ברחוב קרמניצקי בת"א, חדיש, מודרני ועלויותיו נמוכות בהרבה.

עקיבא נוביק
צילום: מתוך אולפן רשת ב בנעימי

המעבר צפוי לפתור גם שתי בעיות מרכזיות שעימן מתמודד התאגיד מיום הקמתו – העובדה שטרם נמצא אולפן חלופי ראוי שיוכל להחליף בעת הצורך את האולפן המרכזי בירושלים (למשל בעת תקלה טכנית משמעותית, או פגיעה משמעותית בבניין), וכן – העובדה שהתאגיד לא החזיק עד כה אולפן פעיל לעת חירום ומלחמה, שיאפשר שידורי חדשות רציפים ומוגנים גם בעת לחימה ממושכת והתקפות טילים לעבר שטח ישראל. המתחם החדש, שכבר החל לפעול בשבועות האחרונים, כולל אולפן חדשות חלופי, אולפן חירום לעת מלחמה, אולפני רדיו ופודקאסטים מתקדמים וסטודיו חדשני לדיגיטל ופרומו. הסניף החדש יפעל במקביל למשכנו המרכזי של התאגיד בירושלים, שבו מרוכזים ההנהלה, המטה, חטיבת החדשות, אולפני הרדיו והטלוויזיה וממנו משודרים מרבית שידוריו, ובמקביל לסניפי התאגיד המצומצמים יותר בחיפה ובבאר שבע.

במרכז מתחם השידורים ממוקם אולפן טלוויזיה נרחב, שעוצב ע"י אבי פחימה (סטודיו "פורמה") שיאפשר שורה של זוויות צילום משתנות – אל קו הרקיע של ת"א, אל פארק אריאל שרון הסמוך, אל חדר החדשות ואל אולפני הרדיו. חללי העבודה שעוצבו ע"י בן בירן, מאפשרים לעובדים עבודה היברידית מהמשרדים ומהבית באמצעות אפליקציה, ובכך להביא לצמצום עמדות ועלויות שטחי עבודה.

גיל עומר, יו"ר תאגיד השידור הישראלי:" "סביבת עבודה מפרה ונעימה לעובדים לצד חיסכון בכספי ציבור היו השיקולים המרכזים שעמדו לנגד עיינינו, במועצת התאגיד, כשאישרנו את המעבר. אני בטוח שלצד החיסכון ימשיכו עובדי התאגיד להצליח ולצמוח במשכן החדשני, והמרוויח העיקרי מכך הוא הציבור הישראלי."

גיל עומר, יו"ר תאגיד השידור הישראלי
צילום: זיו שמשון

גולן יוכפז, מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי: "סביבת העבודה הפיזית והאנושית, שבה פועל ארגון תקשורת קריטית לתהליך היצירה, המחשבה, החדשנות והפריון שלו. למרכז השידור החדש שבנינו לתאגיד יש פוטנציאל אדיר לממש את כל אלה. לכלי תקשורת בישראל יש לא מעט סיפורי מורשת על הבניין שבו הם פעלו – אני משוכנע שלמרכז השידורים החדש תהיה בקרוב מיתולוגיה שידורית משלו."

גולן יוכפז - מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי
צילום: זיו שמשון

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט: "אני מברכת את תאגיד השידור הישראלי על הבחירה באור יהודה כביתו החדש. אור יהודה חווה תנופת פיתוח בלתי רגילה. עובדות ועובדי התאגיד ייהנו מהמיקום המצוין של העיר, מהנגישות התחבורתית של הרכבת הקלה ובעתיד גם המטרו, ולא פחות חשוב מכך – מהחמימות והקהילתיות שאין שנייה לה של תושבי העיר. מאחלת בהצלחה לעובדי התאגיד להמשך עשייה פורייה."

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט
צילום: זיו שמשון

כרמית ומיקי נעימי, יזמי הפרויקט: "אנו גאים בבחירתה של הנהלת כאן, כגוף תקשורת מוביל בישראל, להקים את אחד ממרכזי היצירה שלה בפארק נעימי, פארק העסקים וההייטק הגדול בגוש דן, ומאחלים לתאגיד הצלחה רבה בכניסתו למשכנו החדש."

כרמית ומיקי נעימי
צילום: זיו שמשון

Back to top button