חדשות הארץמבזקים

משאיות הסיוע לעזה נחסמו על ידי בני משפחות החטופים ופעילי צו 9

במהלך הלילה (שלישי) נחסמו משאיות הסיוע לחמאס על ידי בני משפחות חטופים, ועשרות פעילי תנועת צו 9, שהמתינו בהפתעה למשאיות שיצאו הלילה ממעבר אלנבי לכרם שלום, וחסמו אותן בצומת הערבה.

בבוקר עדכנה תנועת צו 9 כי לאחר למעלה משש שעות חסימה במעבר אלנבי מאות משאיות החמאס יצאו בציר עוקף סמוך לשעה 04.00 לפנות בוקר. כוחות משטרה וצה"ל הקיפו את פעילי התנועה ובמשך כשעה מנעו חזרה של מוחים לביתם כל זאת כדי לאפשר למשאיות החמאס מעבר, ובמקביל הוכרז על אזור מעבר אלנבי כשטח צבאי סגור.

בתנועה הודיעו כי יחסמו במהלך היום משאיות נוספות שיוצאות ממצרים לרצועה וקראו לפעילים נוספים להצטרף: "אנו קוראים לכל עם ישראל לקום ולעשות מעשה ולהצטרף אלינו היום לחסימת משאיות החמאס, זוהי שעה גורלית לקיומו של העם והניצחון של העם תלוי בכל אחד ואחת. למען החטופים בשביל החיילים. שום סיוע לא עובר נעד שאחרון החטופים חוזר".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יעל סבריאגו, אחיינתו של ליאור רודאיף החטוף ברצועה אמרה במקום: "הלחץ היחיד שיש לנו על חמאס זה לעצור את הסיוע ההומניטרי ובהקדם". עוד הוסיפה סבראגו: "בלי עצירת הסיוע ההומניטרי לא נוכל להגיע לעסקת חטופים ולשחרור 133 חטופים וחטופות שנמצאים כבר כמעט 200 יום ברצועת עזה לאחר שנחטפו מבתיהם, ממסיבה ומבסיסיהם, אני קוראת לכל עם ישראל להצטרף אלינו ולחסום את הסיוע ההומניטרי, אם הממשלה שלנו והקבינט לא יכולים להפעיל לחץ על חמאס, האזרחים יפעילו לחץ על חמאס".

מתנועת צו 9 נמסר: "הגענו הלילה לחסום את הסיוע לחמאס. בזמן שהחטופים והחטופות שלנו נאנקים בעזה, לא ייתכן שמדינת ישראל מקימה מערך שינוע אדיר, הולך וגובר, של סיוע לארגון טרור רצחני ומחזקת אותו. אנחנו רוצים את החטופים שלנו כבר בבית ולא יכולים לישון יותר בשקט. שום סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר".

רעות בן חיים, יו"ר צו 9, הוסיפה: "כשאנחנו חוסמים אנחנו חושבים גם על אלו שנרצחו באכזריות והגופות שלהם שם בעזה. אנחנו חוסמים כדי שהמשפחות שלהן יוכלו לחלוק להם כבוד אחרון ולהביא אותם לקבורה. כשאנחנו חוסמים אנחנו חושבים על כל מי ששם ולא מקבל גרגר של סיוע הומניטרי. לא אוכל, לא מים, לא ביקורים, לא טיפול ולא יחס אנושי".

עוד הוסיפה: "אנחנו חוסמים כדי לתת להם תקווה לאור יום. כשאנחנו חוסמים אנחנו חושבים על כל המשפחות שעבורן חג פסח השנה לא יהיה חג של חירות. אנחנו חוסמים כדי שהם יוכלו להסב לשולחן עם בני המשפחות שנמצאים במנהרות החשוכות כבר 180 ימים. כשאנחנו חוסמים אנחנו שמים לנגד עינינו את ההקרבה של הלוחמים הרבים, תומכי הלחימה והתצפיתניות. אנחנו מכבדים את ההקרבה שלהם, את האומץ והגבורה. ואת מסירות הנפש. אנחנו חוסמים כדי שמשפחות נוספות לא יצטרפו למעגל השכול".

בתנועת צו 9 מבהירים כי גם לאחר 6 שעות חסימה במעבר אלנבי, המשאיות לא נכנסו לרצועת עזה אלא המשיכו בדרכן לישראל למעברי כרם שלום וניצנה ומשם אמורות להיכנס לרצועה. פעילי תנועת צו 9 ערוכים בכמה נקודות בדרום בכדי לחסום אותן בדרכן לארגון הטרור הרצחני.

חסימת משאיות סיוע - מעבר אלנבי
צילום: תנועת צו 9
צילום: תנועת צו 9
צילום: תנועת צו 9

Back to top button