חדשות הארץמבזקים

משרד הכלכלה: זו רשימת המזון למשפחה בשעת חרום

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם היום (ראשון) רשימת מזון מומלצת למשפחה. במשרד הכלכלה מדגישים כי המלאים בסופרמרקטים מספיקים ומותאמים וכי אין צורך באגירת מזון. בנוסף מאות "סניפי הברזל" של רשתות השיווק בכל רחבי הארץ, מופו, נבדקו ויופעלו גם תחת אש, בכפוף להנחיות פיקוד העורף, כדי לספק לתושבים בכל הארץ מזון ומוצרי צריכה חיוניים.

משרד הכלכלה והתעשייה, יקיים השבוע כנס להגברת מוכנות המשק להתרחבות הלחימה, בהיבטי אספקת מזון לאזרחים ורציפות תפקודית של תעשיות חיוניות במשק. הכנס יתקיים בהשתתפות שר התעשייה והכלכלה, ניר ברקת, מנכ"ל המשרד, אמנון מרחב, ראש רח"ל, תא"ל (במיל.) יורם לרדו, נציגי מערכת הביטחון, משרדי הממשלה, הקמעונאים, היבואנים והתעשיינים.

במסגרת הכנס יוצגו גם תרחישים שונים והאתגרים הנגזרים, מדיניות ההתגוננות וסוגיות ההסברה לציבור, פעילות וסיוע משרד הכלכלה לתעשייה בתחומים רלוונטיים בהם כח אדם, דרכי שינוע ואספקה, סנכרון בין תעשיות ורשויות מקומיות ועוד. משרד הכלכלה והתעשייה, האחראי על הרציפות התפקודית של שרשרת הייצור והאספקה של מזון בשעת חירום, בוחן ומשפר כל העת את היערכותו להתרחבות הלחימה. בתוך כך ניתן לציין:

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במהלך השבועות האחרונים, עובדי מינהל החירום, בשיתוף רשתות השיווק, מיפו מאות "סניפי ברזל" שנבחנו בצורה מקצועית על פי קריטריונים שונים, כגון: מיגון, גנרציה, מלאי, כוח אדם ועוד. סניפים אלה ימשיכו לפעול ולתת שירות לציבור גם במצב מלחמה ופגיעה בעורף, בהתאם למצב ולהנחיות פקע"ר. כן גובש מנגנון תיאום מול הרשתות והרשויות המקומיות, לצורך תעדוף סניפים אלה בכל הנוגע לאספקת אנרגיה ומלאים, וכן לצורך תיאום הפצת המידע לציבור בנוגע לפעילותם השוטפת של "סניפי הברזל".

רשימת סניפי הברזל מעודכנת באופן שוטף והיא תמצא בכל הרשויות המקומיות ופיקוד העורף, באופן מקוון, על פי פריסה ארצית. במקביל, פועל המשרד יחד עם רשתות השיווק להכנת כח אדם מותאם, ייעודי, אשר ייתן מענה לרשתות בעת הצורך.

בנוסף, סיים משרד הכלכלה והתעשייה את ההליך להכנת עשרות אלפי מארזי מזון הכוללים מוצרים חיוניים, לצורך הפצתם במידת הנדרש, לאזרחים שיהיו נצורים בביתם. המארזים הוכנו על ידי מספר רשתות שיווק שנבחרו לאחר הליך מכרזי ייחודי אשר התבצע, לראשונה, בשיתוף רח"ל ומשרד האוצר. המארזים מאוחסנים ומוכנים להפצה, לרבות אפשרות להכנת כמויות נוספות בהתאם לצורך, באופן מיידי.

משרד הכלכלה הנחה את הרשתות להיערך למכירת כמות אשר תספיק לשלושה עד שבעה ימים תוך הנחיה לרשתות השיווק להערך עם מלאים מתאימים להצטיידות האוכלוסייה, המשרד מקיים בדיקות שוטפות ונמצא כי יש די מלאים ברשתות, במרלוגים ובייצור, ואין כל צורך באגירת מזון.

שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות היוצרים

Back to top button