חדשות הארץמבזקים

המשטרה: "ההפגנה הפכה להפרת סדר והתפרעות משוללת כל רסן"

משטרת ישראל מעדכנת כי במהלך השעתיים האחרונות המחאה והתהלוכה שהתקיימו מוקדם יותר הערב (שלישי) בתיאום ושאותן המשטרה אפשרה ואבטחה, הפכה ברחוב עזה להפרת סדר והתפרעות משוללת כל רסן.

לטענת המשטרה מאות מפרי סדר ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה המוצבים בסמוך לבית רה״מ בכוח. חלקם התעמתו פיזית עם השוטרים. אחד מהם יידה לפיד בוער לעבר פרש משטרתי. אחר נשכב מתחת למכת״ז משטרתי, ואחרים העיפו גדרות בפראות וגידפו שוטרים.

הפגנה
צילום: דוברות המשטרה

השוטרים בלמו והדפו את מפרי הסדר והמתפרעים במקום סמוך לבית רה״מ, ומנעו מהם הגעה לכיוון הבית, בניגוד להחלטות בימ״ש בנושא המרחק המותר להפגנות בסמוך לנבחרי ציבור, והסדרי האבטחה הנדרשים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לאחר שעשרות המשיכו להתפרע ברחוב ולהפר את הסדר, ולא נשמעו פעם אחר פעם להוראות השוטרים במקום, המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפרות סדר בכדי לפזר את המתפרעים, וביצעה מעצרים במקום.

לפני זמן קצר מפרי הסדר פוזרו מהמקום.

כמו כן הוסיפה המשטרה כי במהלך הפרת הסדר נפצע קצין משטרה בידו מהשלכת גדר לעברו על ידי אחד מהמתפרעים ופונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

המשטרה עצרה הערב חמישה חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי והתפרעויות אלימות.

בתוך כך, נפתחה חקירה בימ״ר ירושלים בעקבות מקרה של השלכת לפיד בוער לעבר פרש משטרתי- לפיד שפגע בו וסיכן אותו, ולמרבה המזל לא התלקח ושרף אותו.

במשטרה אמרו בתגובה לאירועים הערב: "אנו רואים בחומרה רבה את הפגיעה החמורה בשוטרים המבצעים את תפקידם כחוק. חופש המחאה אינו החופש להתפרע, להשתולל ולסכן חיים. כמו כן, אנו מגנים את הניסיונות הבלתי פוסקים של בעלי עניין ודעה ברשתות החברתיות ״לנרמל״ התנהלות זו, תוך הכפשת שוטרים המבצעים את תפקידם במדינת חוק דמוקרטית שוחרת חיים. גם רעשי רקע אלו לא ירפו את ידי המשטרה להמשיך לאפשר לכל אדם את המחאה כחוק, אולם לאכוף את החוק, לשמור על הסדר ולטפל בהפרות סדר ומעשים שיש בהם כדי לסכן את שלום הציבור ובטחונו, לסכן אזרחים, שוטרים, נבחרי ציבור או סמלי שלטון."

עם זאת הבהירו במשטרה "נמשיך לאפשר את חופש המחאה כחוק, אולם נפעל בכלים והסמכויות שברשותנו נגד מפרי סדר ומתפרעים אלימים באשר הם, ובכל אלו הפוגעים או המנסים לפגוע בשלום הציבור ובטחונו."

Back to top button