חדשות הארץמבזקים

בתנועת רגבים מזהירים: "החוק הזה מסוכן מאוד, חייבים לעצור אותו"

היום (שני) תקיים ועדת הכלכלה דיון רביעי בהכנתו לקריאה ראשונה של חוק אספקת החשמל. בתנועת רגבים יצאו הבוקר בדרישה לעצור את החוק המסוכן.

על פי דברי ההסבר, החוק מבקש לתת מענה זמני, לכאורה – ולאפשר לחברת החשמל לחבר לרשת החשמל מבנים לא חוקיים ביישובים הדרוזים והצ'רקסים. אלא שברגבים מדגישים: "יש לציין את המובן מאליו – לא תיתכן מציאות של חוק המיועד למגזר מסוים, והחוק יוחל בסופו של דבר על כל הבתים."

בסרטון שהוציאו הבוקר בתנועה מדגישים את דברי חה"כ אחמד טיבי שאמר בדיון בכנסת שמיד לאחר אישור החקיקה הם יעתרו לבג"ץ כדי לאשרר ולחבר לחשמל את כלל הבתים הלא חוקיים בנגב ובגליל.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במסמך מפורט מרחיבים ברגבים על השינוים הקיצונים שעבר החוק המקורי במסגרת דיוני הוועדה. בין השאר, בעוד שבחוק הקודם דובר על הסדרת מבנים שנבנו עד שנת 2018 בחוק הנוכחי רוצים לאשר את כלל המבנים. כמו גם הצורך באישור של מהנדס בכל מועצה המקומית בלבד בעוד בחוק הקודם דובר על תוכנית ממשלתית.

"מפתיע ביותר שאותם אנשים שהתנגדו לחוק החשמל בממשלת בנט – לפיד כאופוזיציה לוחמנית בטענה מוצדקת שזה יביא לאובדן הנגב והגליל. דווקא הם מקדמים חוק חשמל מסוכן בהרבה כחברי קואליציה. חייבים לעצור את זה." מסכמים ברגבים.

צילום: דוברות תנועת רגבים
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח