חדשות הארץמבזקים

הנשיא הרצוג: קורא לכל הציבור לקבל ייעוץ ולא להתבייש לבכות

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברי ברכה במהלך כנס כיפה 'האומץ לדבר על זה – מתמודדי נפש בצל המלחמה' שנערך היום (ראשון) בירושלים בשיתוף קואליציית הארגונים הדתיים למען בריאות הנפש

הנשיא פתח את דבריו – "השבר של השבעה באוקטובר הביא טלטלה עצומה לחיינו הקולקטיביים והאישיים. כולנו נאלצנו, ועדיין אנחנו נאלצים, להתמודד, ללמוד מחדש איך לשמור על שיווי המשקל, איך למרות הכאב והחרדות, הפחדים והביטחון הסדוק לעתים, איך ממשיכים לחיות ואיך מקווים לטוב".

על פגועי הנפש – "אך בתוכנו יש כאלה שהמשימה הזאת אפילו קשה יותר. והכנס החשוב שאתם מקיימים היום מבקש לזכור ולהזכיר את הצורך בטיפול נפשי, את הצורך להתמודד עם אתגרים נפשיים שהוא דבר נורמלי לחלוטין, ואת האתגרים שמתמודדי הנפש סוחבים איתם כל יום, כל שעה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על תפקידה של המדינה – "אל לנו לשכוח, מדינה נמדדת ביכולת שלה לדאוג למי שזקוק להגנה ולהושטת יד בשגרה ובחירום. ועלינו כחברה לעשות כל שביכולתנו כדי להקל, לתקן ולרפא את הטעון ריפוי, וכדי להעניק למתמודדי הנפש מקום ממשי בשיח הציבורי ובסדר העדיפויות הלאומי שלנו".

על פעולותיהם שלו ושל רעייתו מיכל בנושא – "במיוחד בעת הזאת. אנחנו, מיכל ואני, פוגשים הרבה מאוד מתמודדות ומתמודדי נפש. ואנחנו קוראים לכל הציבור לא להתבייש לקבל ייעוץ. לא להתבייש לבכות. לדעת לחבק ולדעת לקבל ייעוץ. בימים בהם הטריגרים הפוסט טראומטיים והסיבות לחרדה ודיכאון רבים כל כך, אצל חיילים ואצל אזרחים, הושתת היד בזמן ובאופן הנכון, היא מצילת נפש ממש. לכן חשיבותו של הכנס הזה. הקריאה שלכם ראוי שתישמע היטב ומעל לכל במה בעת הזאת, כי בנפשנו הדבר".

הרצוג - כנס - נפש -
צילום: טלמון בן שמעון תקשורת
הרצוג - כנס - נפש -
צילום: טלמון בן שמעון תקשורת
הרצוג - כנס - נפש -
צילום: טלמון בן שמעון תקשורת
צילום: טלמון בן שמעון תקשורת
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח