מבזקיםמשפטי/פלילי

ההונאה נחשפה – גנבו פרטי אשראי כדי למכור דלק בשטחי יו״ש

הונאת הדלק הגדולה שהסתיימה בשריפה הותרה היום (חמישי) לפירסום. במהלך חודש אוקטובר האחרון, התרחשה התלקחות בחלקו האחורי של רכב בעת שתדלק מכלים חיצוניים שמונחים בגרר המחובר לרכב. בעקבות המקרה, נפתחה חקירה בתחנת מוריה במחוז ירושלים. כבר בראשית החקירה התעורר החשד במשטרה כי מדובר בהונאה וכי אין מדובר במקרה בודד.

במסגרת חקירה סמויה שניהלו חוקרי ההונאה בימ״ר ירושלים, נאספו ראיות ונחשף כי מדובר בכנופיה שבה מספר חשודים. חברי הכנופיה נהגו לתדלק בעורמה ותוך הונאה מכלי דלק חיצוניים גדולים שברכבם, באמצעות פרטי כרטיסי אשראי שהושגו באמצעות דיוג של לקוחות תמימים ואת הדלק שבשניים מהמקרים הוביל לבערה משמעותית בעת התדלוק, מכרו לתחנות דלק בשטחי יהודה ושומרון.

חקירת המשטרה הפכה לגלויה עם מעצר החשודים תושבי כפר עקב שמצפון לירושלים. החשודים בני 30 הועברו לחקירה ביחידת ההונאה במחוז ירושלים בחשד לעבירות של קשירת קשר לפשע, עבירה על חוק שירותי תשלום, הונאה בכרטיסי חיוב, שימוש פחזני בחומר דליק וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. ומעצרם הוארך מעת לעת.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מחקירת המשטרה עלה כי המעורבים בפרשיה,הקימו על שמם חשבון ביישום תדלוק של חברת דלק והזינו בפרטי החיוב את פרטי האשראי הגנובים. כך ביצעו לאחר מכן תדלוק של מאות ליטרים בכל פעם על חשבונם של אזרחים תמימים והצליחו לשלשל לכיסם מאות אלפי שקלים ממכירת הדלק.

פקד יבגני ברוורמן, קצין חקירות מפלג הונאה בימ"ר ירושלים אמר: "החשודים שנעצרו על ידי בלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, פעלו בתחכום להשגת פרטי אשראי של אזרחים תמימים רבים, וניצלו פרטים אלה למעשיהם הפליליים. בנוסף, מעשיהם של החשודים סיכנו באופן ממשי את שלומו של הציבור, עת שתדלקו את כלי הרכב בצורה "פיראטית" ורשלנית. בשני מקרים שידועים לנו, פרצה בערה במכלי הדלק שגרמה לנזק ויכלה להסתיים בפגיעה בנפש".

הונאה - דלק - אמל"ח -
צילום: דוברות המשטרה
הונאה - דלק - אמל"ח -
צילום: דוברות המשטרה
הונאה - דלק - אמל"ח -
צילום: דוברות המשטרה
הונאה - דלק - אמל"ח -
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח