חדשות הארץמבזקים

נשיא המדינה יצחק הרצוג: להקים מנהלת תקומה גם לצפון

במהלך ועידת מקור ראשון ומכון תכלית למדיניות ישראלית – 'חברה וביטחון – פנינו לאן? הנערכת היום (שלישי) נשא דברים נשיא המדינה יצחק הרצוג שקרא להקמת מנהלת תקומה לצפון: "שיקום הנגב המערבי הוא אחד האתגרים החשובים ביותר של מדינת ישראל בעת הזו. זה נכון לשדרות, על הצרכים הייחודיים שלה, ונכון כמובן לכלל המושבים, הערים והקיבוצים והיישובים בכל האזור".

הנשיא הרצוג הוסיף ואמר: "מנהלת תקומה וצוותה המקצועי עמלים ועוסקים במלאכה החשובה הזאת, יום יום, שעה שעה, ואני וכולנו מודים להם מעומק הלב. אני מכאן מוציא קריאה שתקום מנהלת תקומה מיוחדת לצפון אותו דבר בדיוק כפי שאנחנו רואים בדרום צריך לראות בצפון ולאפשר תהליך הדרגתי ברגע שניתן יהיה לחזרה לישובים בצפון".

על הלכידות בעם אמר הנשיא: "מתקפת חמאס פגעה בחברה הישראלית בשעה קשה מאוד לאחר שנה של מאבק פנימי בלתי נסבל, קשה וכואב. בחודשים שקדמו למתקפת החמאס התרעתי שוב ושוב בידיעה שאני קורא בדאגה את דוחות המודיעין ובהם דיווחים על אויבינו שפשוט צופים בנו בחיכוך ידיים ובהנאה, מתמוגגים ממלחמת האחים שהתפתחה בתוכנו".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הנשיא הרצוג הדגיש: "אני שאלתי האם יש תמרור הזהרה גדול מזה? הרי מדינה מאוימת, הוספתי, כמו ישראל לא יכולה להרשות לעצמה חברה שסועה ומקוטבת. לצערי, ככל שאנחנו מתרחקים מהשבעה באוקטובר יש כאלה שמתעקשים להחזיר אותנו למחלוקות של השישה באוקטובר, וכמי שפוגש את כל העם בשדרותיו השונות את כל פניה של החברה הישראלית אני קובע באופן חד משמעי – העם לא מוכן לחזור לשיח של השישה באוקטובר, העם רוצה יחד, העם רוצה לכידות, העם רוצה לקום מתוך השבר".

על קיום הוועידה בעיר שדרות לראשונה מאז השביעי באוקטובר אמר הנשיא: "אני מברך על עצם קיומו של הכנס הזה היום בשדרות משום שהוא מסמל את התהליך האיטי והדרגתי של חזרת העיר ותושביה לתפקוד מלא. המלחמה נמשכת, החטופות והחטופים עדיין עמוק בעזה, תושבים רבים מהצפון והדרום עדיין מפונים מבתיהם, ואנחנו מוכרחים לזכור שבסופו של יום אחריותנו כחברה וכמדינה לדאוג לכך שכל תושבי הנגב המערבי יחזרו לביתם לחיים בטוחים ומוגנים, איכותיים, ומאושרים ואותו דבר בדיוק גם לתושבי הצפון".

נשיא - הרצוג - יצחק
צילום: לע"מ
צילום: ועידת מקור ראשון ומכון תכלית למדיניות ישראלית

Back to top button