מבזקיםפוליטי / מדיני

דרמה פוליטית: השר גדעון סער הודיע על פירוק המחנה הממלכתי – כל הפרטים

רעידת אדמה במערכת הפוליטית בישראל: השר גדעון סער הודיע לפני זמן קצר (שלישי) על החלטתו והחלטת חברי הכנסת של מפלגת תקווה חדשה לסיים את השותפות עם מפלגת כחול לבן ופירוק רשימת המחנה הממלכתי ועל פנייתם ליו״ר ועדת הכנסת על מנת להקים מחדש לאלתר את סיעת תקווה חדשה – הימין הממלכתי בכנסת כסיעה עצמאית, שתבטא לדבריו באופן מובהק את תפיסת העולם הלאומית ממלכתית של תקווה חדשה.

השר גדעון סער אמר: "אני מכבד את ידידי, נציגי המחנה הממלכתי בקבינט המלחמה, אך לצערי הם אינם מבטאים בו את הקול, העמדות והדגשים שאני הייתי מביא לשם. לכן, בשמכם, אני מביע פה את דרישתנו להצטרף לקבינט המלחמה ולהיות חלק מההשפעה על המדיניות".

השר סער הוסיף ואמר: "קולנו, קולו של הימין הממלכתי חיוני היום יותר מאי פעם. ישראל היום זקוקה לחלופה של ימין ממלכתי. אם אנחנו לא נוביל זאת – איני רואה מישהו אחר שיוכל לעשות זאת. לכן הגעתי להחלטה: לאחר התייעצות ועל דעת חברי לסיים את השותפות עם מפלגת כחול לבן ולהקים מחדש לאלתר את סיעת תקווה חדשה – הימין הממלכתי בכנסת כסיעה עצמאית שתבטא באופן צלול את תפיסת העולם הלאומית ממלכתית שלנו. אני מודה לבני וגדי ולחברים האחרים על תקופת העבודה המשותפת ומאמין שעוד יבואו ימים בהם נשתף פעולה בעתיד כשתי מסגרות פוליטיות נפרדות. מרגע זה בכוונתי לפעול ולצרף אלינו כוחות פוליטיים נוספים שיובילו לגיבוש חלופה, ואני מדגיש חלופה של כוח פוליטי חזק של ימין ממלכתי, כפי שציבור רחב מייחל שיקרה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השר סער הודה לשרים בני גנץ וגדי איזנקוט וליתר חברי סיעת המחנ״מ על תקופת העבודה המשותפת והביע תקווה לשיתוף פעולה בין שתי המפלגות בעתיד כשתי מסגרות פוליטיות נפרדות. השר סער הדגיש את כוונתו לפעול לצרף למפלגה כוחות נוספים ולהוביל גיבוש של חלופה של ימין ממלכתי, כפי שרבים בציבור מייחלים שיקרה.

בדבריו התיייס סער ליסודות התפיסה הלאומית ממלכתית ולשורה של נושאים אקטואליים: התנגדות למדינה פלסטינית. הוקעת נורמות לא ממלכתיות כפי שבאו לידי ביטוי באחרונה בנושא פרס ישראל (החלטת שר החינוך) ובתגובת הליכוד למסקנות ועדת החקירה על אסון מירון. ועוד. סער הדגיש כי את התיקון הפוליטי הנדרש בישראל יש להוביל ימינה מהמרכז בהתחשב גם באתגרים הלאומיים שבפנינו. השר סער אמר עוד כי ישראל נכנסת לתקופה ארוכה אותה כינה ״מלחמת העצמאות השניה״ בה תחזור החברה הישראלית להיות חברה במאבק.

גדעון - סער -
צילום: דוברות תקווה חדשה

תגובה אחת

  1. בגלל תפילה לא איכותית, קרה אסון 7 באוקטובר.
    צריך למנות ועדת חקירה ממשלתית, לבדוק את איכות והכוונה של התפילות בישיבות. לבדוק אם אכן כולם מתפללים לפי הנדרש.
    לא יתכן שהם יקבלו כספים ויזלזלו באיכות התפילות.

Back to top button