חדשות הארץמבזקים

ארגון בטרם מזהיר: השנה יותר מתמיד נזהרים משימוש בנפצים מסוכנים

חג פורים כבר בפתח ובארגון בטרם לבטיחות ילדים קוראים היום (שלישי) לילדים ולהורים – הימנעו משימוש בנפצים וחומרים מסוכנים, השנה יותר מתמיד. בכל שנה מגיעים עשרות ילדים לחדרי המיון עם פציעות שונות לאחר ששיחקו בנפצים וחומרים מסוכנים אחרים. השנה בשל המלחמה, קולות הפיצוץ, האזעקות והיירוטים הנשמעים ברחבי הארץ – ארגון בטרם יוצא בקריאה נרחבת להימנע משימוש ומשחק בחומרים הללו.

בטרם מדגישים כי מדובר בצעצועים מסוכנים, כגון רובה צעצוע, קפצונים, זיקוקים, נפצים, חזיזים, תחפושות מסוימות ועוד משמשים כחומר נפץ לכל דבר, ועלולים להביא בין היתר לכוויות, פגיעות קשות בעיניים, שריפות ואף קטיעת אצבעות. קולות הנפץ עלולות להבהיל את הילדים ושאר עוברי הדרך ולגרום להם להיפגעות פיזית ונפשית.

על פי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בחמש השנים האחרונות (2018-2023) הגיעו למיון 206 פניות של ילדים שנפגעו מצעצועים מסוכנים. עוד עולה מהנתונים כי 73% מהמקרים היו משימוש בזיקוק, נפץ או חזיז. 25% היו משימוש באקדחי צעצוע. בנוסף 47% מהמקרים היו של ילדים בגילאי 10-14 בלבד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים אמרה: "בכל שנה אנו יוצאים בקריאה נרחבת להימנע משימוש בנפצים מסוכנים. השנה יותר מתמיד עלינו לשמור על הנחיות הבטיחות כדי להבטיח שאף ילד לא יפגע, ולזכור בחג הזה גם את הלומי הקרב והמלחמה. כדי לשמור על שמחת החג, אני קוראת להורים – הימנעו מרכישה של צעצועים מסוכנים, הסבירו לילדים את חומרת ההשלכות של שימוש בחומרים מסוכנים והקפידו על הנחיות הבטיחות. בתוך כך אני מאחלת לכל ילדי ישראל חג שקט ושמח ובתפילה לשובם של כל ילדינו הביתה, בכל גיל שהם".

נפצים - פורים - טייגר
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button