מבזקיםתנועה ותחבורה

שרותי החירום תירגלו חילוץ נפגעים מאוניית סוחר בוערת בלב ים

תרגיל ראשון מסוגו של חילוץ נפגעים מאוניית סוחר בוערת בלב ים נערך היום (שלישי) על ידי רשות הספנות והנמלים, שירותי כבאות והצלה וגורמי חירום נוספים. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים נערך לתרחישי חירום והצלה גם בים. תרגיל ייחודי, המדמה תרחיש של שריפת אוניית סוחר וחילוץ נפגעים בלב ים נערך במרחב הימי של נמל חיפה. במסגרתו חולצו לחוף אנשים מאוניית סוחר בוערת, באמצעות גוררות שהשתתפו בכיבוי האש שאחזה באונייה.

התרגיל החל בקריאת מצוקה של אוניית סוחר שנקלטה במרכז המיוחד לחיפוש והצלה של כלי שייט בים (RCCC), ברשות הספנות והנמלים. בעקבות הקריאה, הוזנקו גוררות מיוחדות, שהחלו בפעילות הצלה של האונייה, וחילוץ אנשים שהיו על סיפונה. בחדר המצב של ה- RCCC, הפועל 24 שעות ביממה מופעלות מערכות תקשורת אלחוטיות משוכללות וחדשניות, המאפשרות לצוות הפיקוח של רשות הספנות והנמלים לעקוב אחר כלי השייט בים, בדומה למגדל הפיקוח בנמל התעופה, העוקב אחר תנועת המטוסים.

בתרגיל, לקחו חלק גורמי הצלה רבים, בהם נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי, ממלא מקום מנהל נמל חיפה, עופר טלקר, מנהל אגף ארגון ומינהל ברספ"ן רונן אברמוב, מנהלים ומפקחים של רשות הספנות והנמלים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן אמר: "בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר הורתה שרת התחבורה משרדה ולכל הרשויות כפופות לו להיערך לכל תרחיש חירום אפשרי, באוויר, ביבשה ובים. התרגיל שעבר היום בהצלחה רבה הוא חלק משורה של תרגילים הנערכים בימים אלה בשיתוף גורמי חירום ומערכות הביטחון השונות. נמשיך לפעול בכל הערוצים, שאת חלקם איננו חושפים לציבור הרחב, כדי לוודא מוכנות מירבית של משרדנו לכל תרחיש חירום".

השתלטות החות'ים על הספינה בים סוף
צילום: החות'ים בתימן

Back to top button