חדשות הארץמבזקים

לראשונה: משרד התקשורת מתכוון לקנוס את חברות הסלולר במיליוני שקלים

משרד התקשורת הודיע היום (ראשון) במכתבה של מנכ"לית המשרד, על כוונתו להטיל עיצומים על חברות הסלולר פלאפון, פרטנר, סלקום, הוט מובייל וויקום בסכום כולל של 8.7 מיליון ₪, עקב הפרת הוראות הרישיון שלהן המחייבות כיסוי סלולרי בדור 4 ב-95% משטח יישוב או תוואי כביש. מדובר בהליך אכיפה ראשון מסוגו. כוונת המשרד להטיל עיצומים כספיים על החברות מתבססת על דיווחים שהעבירו חברות הסלולר עצמן למשרד התקשורת בשנה שעברה, מהם עלה כי הן אינן עומדות בחובות הרישיון באזורים שונים.

בין היישובים בהם התגלו הפרות בחברות השונות נמצאים יטבתה, צופר, מג'דל-שמס, דריג'את, דורות, אחיטוב, חצרים, כאוכב אבו אל-היג'א ושושנת העמקים. כמו כן, נמצאו הפרות אצל חלק מהחברות בכבישים 10, 227, 171, ו-999. שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי הגדיר את שנת 2024 כשנת הכיסוי הסלולרי, בה הפעילות סביב הנושא תתעצם בפרישת תשתיות ובפתיחת שוק הסלולר לתחרות. משרד התקשורת ממשיך לפעול במגוון דרכים ולפקח על חברות הסלולר על מנת להגביר את הקליטה הסלולרית בכל רחבי הארץ.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי, אמר: "משרד התקשורת לא הטיל עיצומים מעולם(!) על חברות הסלולר עקב אי עמידה בתנאי הרישיון. קיבלתי את משרד התקשורת מקודמי כשמדינת ישראל מדורגת במקום 73 בעולם לצד מדינות עולם שלישי. לא עוד. אני מחויב לשיפור תשתיות הסלולר באופן משמעותי בשנים הקרובות, החל בשנת 2024 – שנה שהגדרתי כ"שנת הסלולר". יחד עם הגברת הפיקוח, נמשיך להיערך ולקדם ביתר שאת את העיבוי האנרגטי למצבי חירום, ולהאיץ את מסקנות הצוות הבין-משרדי שהקמתי לתשתיות תקשורת סלולרית מתקדמות בכל הארץ, כולל הסרת חסמים וסיוע ככל הניתן לחברות התקשורת בפרישת התשתיות".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש, הוסיפה: "הפרת חובת הכיסוי היא הפרה חמורה ומהווה פגיעה ישירה בשירותים לציבור. המשרד ימשיך לפקח על עמידות החברות בהוראות החלות עליהן לעניין הכיסוי והקליטה בכל הארץ, וככל שיעלה הצורך יבחן חשש להפרות נוספות וינקטו הליכי אכיפה".

טלפון סלולרי
צילום אילוסטרציה: pixbay

Back to top button