מבזקיםמשפטי/פלילי

הסתה, ניסיונות הפחדה ופייק ניוז: 20 חשודים נעצרו במזרח ירושלים

משטרת ישראל השלימה את היערכותה בירושלים לקראת חודש הרמדאן שיחל השבוע, במטרה לאפשר את קיומן הבטוח של התפילות, בהתאם להחלטת הדרג המדיני ולהיבטי הביטחון והבטיחות. מניסיון העבר, יש מי שרוצה לנצל את ימי הרמדאן להפצת שמועות ו״פייק ניוז״, תוך פרסום מעוות של המציאות ברשתות החברתיות. ביניהם ארגוני טרור וגורמי טרור, המנצלים את החג להסתה ולפרסומים כוזבים ביחס למציאות בירושלים, בעיר העתיקה ובפרט בהר הבית.

בימים האחרונים, התגברו באופן ניכר הקריאות והפרסומים המסיתים והמעוותים ברשתות חברתיות בשפה הערבית, בעיתוי שאינו מקרי לקראת תחילת הרמדאן. בשבועיים האחרונים, שוטרי מחוז ירושלים ביצעו פעילות מבצעית נחושה וריכוז מאמץ נגד מסיתים במזרח ירושלים ועצרו 20 חשודים בעבירות הסתה, הזדהות ותמיכה בטרור. נגד חלקם כבר הוגשו כתבי אישום ו/או הצהרות תובע והחקירה בעניינם של מרביתם עודנה מתנהלת בימים אלו.

בזכות התאמות מבצעיות שבוצעו ופעילותה של המשטרה בירושלים לצד התנהלות אחראית של מרבית האוכלוסייה באזור, בחמשת החודשים האחרונים נמנעו אירועים חריגים בגזרת הר הבית והתפילות התקיימו כסדרן ללא חריג, זאת חרף הניסיונות הבלתי פוסקים של ארגון הטרור חמאס, שלוחיו ותומכיו, לייצר הסלמה במקום- זאת כאמור ללא הצלחה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הסתה ופרסומים כוזבים המופצים ברשתות השונות, מייצרים בחלקם השפעה על צעירים ועל התנהלותם במקומות הקדושים ובכלל. פרסומים אלו כוללים מידע כוזב, ותרחישי אימה מצד גורמים מסיתים וארגוני טרור, שלהם אינטרס להתסיס את השטח ולהרוס את חודש הרמדאן, גם במחיר חילול המקומות הקדושים.

אותם קריאות משולבות בפרסומים כוזבים ותבהלה, הם ניסיון להנדס תודעה ולתווך באופן מעוות מציאות שגויה בהר הבית ובמקומות הקדושים. פרסומים אלו מלווים בגרפיקה, חלקי סרטונים וסיסמאות מנותקות מהמציאות, ולעיתים במוזיקה ועיצוב המוסיפים לאפקט ההפחדה/הסכנה.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button