חדשות הארץמבזקים

עימותים בהפגנה נגד הממשלה בת"א: נעצר חשוד בהשלכת רימון עשן

משטרת ישראל נערכה הערב (שבת) בכוחות גדולים לאבטחה ושמירה על הסדר הציבורי, במסגרת מחאה מתוכננת. משטרת ישראל אישרה את הבקשה לקיום המחאה הערב, בהתאם לתנאים שנקבעו עם המארגנים, ברחוב קפלן 20 ת"א, במדשאה סמוך למתחם שרונה. לרשות המוחים נסגר רחוב קפלן בחלקו, במטרה לאפשר איזון בין חופש המחאה באופן לגיטימי, לבין חופש התנועה תוך פגיעה מינימלית בשגרה.

למרות האישור שניתן ונקבע מתחם מוסדר למחאה בשיח עם המארגנים ובמקביל למחאה שאושרה ע"י המשטרה , התקבצו מספר מפגינים על צומת קפלן באופן בלתי חוקי והחלו להפר את הסדר ולהתעמת עם השוטרים, תוך שפרצו גדרות משטרה, השליכו רימון עשן והפעילו רימון גז, סמוך לקניון עזריאלי, כל זה בניגוד למחאה שאושרה.

בעקבות כך, הוכרז על ידי קצין משטרה כי ההפגנה בלתי חוקית ועליהם לפנות את הצומת. לאור כך שחלקם לא נשמעו להוראות השוטרים, נעצר מפגין על השלכת רימון עשן והפרת הסדר הציבורי ואי ציות להוראת שוטר.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ממשטרת ישראל נמסר: ״משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק, יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור.״

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button