מבזקיםמשפטי/פלילי

חוננו: רשויות החוק נוקטות אכיפה בררנית נגד חוסמי הסיוע לעזה

עו"ד נתי רום מארגון חוננו אשר נעצר לאחר שהגיע להעניק סיוע משפטי לעצורים שמחו כנגד הכנסת משאיות הסיוע לעזה במעבר כרם שלום הגיב היום (חמישי) למעצר השערורייתי לדבריו ואמר: "אני לא הסיפור פה, שוחררתי לאחר מספר שעות. הסיפור הוא אכיפה בררנית כלפי מוחים באחת המחאות המוצדקות בתולדות המדינה. לא ראינו יחס כזה כלפי מחאות אחרות"

עו"ד נתי רום מארגון חוננו נעצר שלשום בתחנת המשטרה בנתיבות לאחר שהגיע לתת ייעוץ משפטי לעצורים אשר מחו כנגד הכנסת משאיות הסיוע לעזה במעבר כרם שלום והובאו לתחנה. עו"ד רום המתין בכניסה לתחנת המשטרה ושוחח עם השוטרים. השוטרים ביקשו מרום לעזוב את התחנה לאחר שרום מחה בפני השוטרים על הפגיעה בזכויות העצורים ודרש שיינתן להם לראות עו"ד. אז הודיעו לו כי הוא מעוכב ולאחר מכן עצרו אותו בניגוד לחוק, לקחו ממנו את הטלפון והשליכו אותו לתא מעצר. לאחר מספר שעות שוחרר עו"ד רום. בעקבות המעצר יגיש עו"ד רום תביעה אזרחית כנגד השוטרים המעורבים באירוע.

עו"ד רום תיאר כיצד נעצר בניגוד לחוק: "אתמול בשעות הבוקר קיבלנו דיווח על עשרות מעוכבים במעבר כרם שלום במחאה הלגיטימית כנגד הכנסת סיוע לאויב בשעת מלחמה. מיהרתי לתחנת משטרת נתיבות, לאחר המתנה ארוכה ראיתי את אחת מלקוחותיי חולפת על פניי עם מספר שוטרים. הצגתי את עצמי בפניה ואמרתי לה לשמור על זכות השתיקה על שאפגוש אותה לייעוץ – זכות בסיסית לעצורים במדינת ישראל. דבר זה כנראה הפריע לקצין המשטרה במקום שהחל להשתולל ולצעוק ובחר לעצור אותי".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו"ד רום מסר: "אני לא הסיפור פה, שוחררתי לאחר מספר שעות. הסיפור הוא אכיפה בררנית כלפי מוחים באחת המחאות המוצדקות בתולדות המדינה. לא ראינו יחס כזה כלפי מחאות אחרות. אנו מצפים כי המחאה הזו והמפגינים המשתתפים יזכו ליחס הגון כמו לשאר המחאות. אנו מגבשים תביעה אזרחית כנגד השוטרים המעורבים באירוע, את הכסף מהתביעה נתרום ליישובי העוטף ולהתיישבות".

נתי - רום - חוננו
צילום: חוננו
צילום: חוננו

Back to top button