מבזקיםצרכנות

מתכוננים לפורים: המדריך המלא לבחירת תחפושת בטוחה

חג פורים עוד רגע כאן, ההכנות בשיאן ובראשן בחירת התחפושות ואביזרים. במיוחד בשביל זה ארגון בטרם לבטיחות ילדים יצר מדריך העונה על כך השאלות: איך מזהים שהתחפושת עומדת בתקן? מאילו תחפושות עדיף להימנע? ואילו אביזרים אסורים לשימוש? ארגון "בטרם לבטיחות ילדים" יחד עם מכון התקנים, הכינו לכם את המדריך לבחירה וקניית תחפושות נכונה לפורים.

אם אתם מהיצירתיים שמכינים תחפושות בבית, קודם כל – אנחנו בעד. אבל זכרו להימנע משימוש בחומרים דליקים כמו צמר גפן ונוצות. אומנם זה יפה ומוסיף לתחפושות, אבל זה לא שווה את הסיכון. נמנעים גם משרוכים וחוטים ארוכים שיכולים להיכרך סביב צוואר של ילדים צעירים. אם אתה קונים ברשת, אנחנו ממליצים לוודא שהמוכר או החנות בה בחרתם היא מוכרת. אל תתביישו לחפש המלצות על המוכר וכמובן לוודא שהתחפושת עומדת בתקנים אמריקאים או אירופאיים. התקנים מוודאים שהתחפושת עשויה מחומרים שאינם דליקים, ללא שרוכים שעלולים להיכרך סביב הצוואר, ללא חלקים חדים או אביזרים שעלולים להיתלש

אביזרים משלימים: אין תחפושת מושלמת בלי אביזרים תואמים. גם כאן, קונים רק אביזרים שעומדים בתקן. איך אפשר לדעת? בודקים שהמוצר מכיל הוראות שימוש בצורה ברורה, כולל שם היבואן, שם היצרן, כתובת ברורה, אופן השימוש והגבלות גיל. נמנעים מאביזרים הנראים ככלי נשק אמיתיים, ושמשמיעים קול נפץ. במיוחד בתקופה רגישה זו. איפור: משתמשים רק באיפור הכולל אישור של משרד הבריאות. איפור ללא שם של יצרן או יבואן ואזהרות עלול להיות לגרום לגירוי, אלרגיה, שריפה ועוד (במקרה כזה יש ליצור קשר עם גורם מוסמך).

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מסכות: לילדים מתחת לגיל שמונה, השימוש במסכה אינו מומלץ כלל. אנחנו לא רוצים שהמסכה תגביל את שדה הראייה של הילד ותביא לסיכונים מיותרים בדרך. עבור אלו שמעל גיל 8, מוודאים שפחתי העיניים במסכה מאפשרים שדה ראייה שאינו מוגבל, שהמסכה מאפשרת מעבר אוויר בחופשיות. זכרו – לא לובשים מסכה על הפנים בחציית כביש ובסביבת כלי רכב.

התחפושת צריכה להיות יפה, אך היא קודם כל צריכה להיות נוחה ולאפשר תנועה חופשית כדי להימנע מנפילות. מתאימים לתחפושת נעליים נוחות ולא מסורבלות להליכה יציבה ונוחה. עדשות צבעונית: אם הילדים הבוגרים בבית החליטו ללכת עד הסוף עם התחפושת ולשים עדשות צבע בעיניים. וודאו שהם עברו הדרכה לשימוש נכון ובטוח. במצבים של אלרגיה או יובש בעין נמנעים משימוש בעדשות.

תחפושת - פורים
צילום אילוסטרציה: freepik

Back to top button