מבזקיםמשפטי/פלילי

בנק ישראל: הציבור מתבקש לשים לב לניסיונות הונאה והתחזות

בנק ישראל קורא היום (רביעי) לציבור לשים לב לניסיונות הונאה והתחזות, ולהביא לידיעת הציבור כי גורמים עבריינים מנסים לבצע מעת לעת פעולות הונאה מתוך מטרה להוציא כספים מלקוחות במרמה תוך התחזות, בין היתר, לנציגים של בנק ישראל. לעיתים שולח הגורם העוין מכתב "מטעם" בנק ישראל.

ניסיונות ההונאה הם בעיקר כלפי קשישים ואוכלוסיות מוחלשות. במסגרת ההתחזות, החברה מבקשת לבצע העברה כספית, בתואנה כי עליהם לוודא שהלקוח יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואות. בדוגמא המצורפת מטה, החברה מצרפת מכתב "מטעם" בנק ישראל המציג בקשה להעברה הכספית. ההתחזות נעשית בערוצי תקשורת מגוונים כגון שיחות טלפוניות, שליחת מסרונים ושליחת דואר אלקטרוני.

הציבור מתבקש להגביר את ערנותו ולהימנע ממסירת פרטים אישיים וחסויים, ואף להגביר את מודעותם של המבוגרים בקרבתו. אנו מבקשים לציין כי בנק ישראל, בנקים מסחריים וחברות כרטיסי האשראי לא יפנו לאזרחים בבקשה למסור פרטים אישיים וחסויים ופרטים פיננסיים הכוללים אמצעי אימות וזיהוי שנשלחו לפונה כגון מסרון המכיל קוד אישי. בבנק ישראל מדגישים כי אם קיים חשש כי לאירוע הונאה מומלץ לפנות בהקדם האפשרי ישירות למחלקת הביטחון של התאגיד הבנקאי או של בנק ישראל ולמשטרה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
Back to top button