חדשות הארץמבזקים

לראשונה מתחילת המלחמה נכנסו לקבר יוסף: "סגירת מעגל של עוצמה"

משפחות שכולות, משפחות חטופים ופצועי צה"ל מהמלחמה נכנסו הלילה (רביעי) יחד עם ראש מועצת שומרון לקבר יוסף, לכניסה הראשונה מאז פרוץ המלחמה. מדובר בכניסה מצומצמת לקבר יוסף, זאת כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה האזורית שומרון המתקיימות בליווי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה.

בין הנכנסים היו ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רויטל שמיר אלמנתו של מוטי שמיר שהגיעה עם התינוקת שנולדה רק לפני חודש לאחר שבעלה מוטי נפל כשנלחם בהגנה על קיבוץ רעים ב 7 באוקטובר, דיצה אמו של אבינתן אור שנחטף לעזה בשביעי באוקטובר יחד עם חברתו נעה ארגמני, נחמן שושן מהישוב נופי נחמיה שנפצע קשה בקרבות לשחרור נתיב העשרה, הוריו של נריה רוזנבאום מהישוב עלי זהב שנפצע בינוני בקרבות, אביו של בנימין לנדאו מהישוב נופים שנפצע גם הוא בקרבות. וכן מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף יקי דולף, ניצב משנה צחי שרעבי מפקד מרחב שומרון, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי, וכן קצין הגמ"ר של החטיבה.

רויטל אלמנתו של מוטי שמיר שנפל ב 7 באוקטובר כשרץ עוד לפני שקיבל צו 8 והספיק להציל חיים רבים, הגיעה עם התינוקת שנולדה לפני פחות מחודש אחרי מותו ושיתפה: "זו זכות גדולה להיות פה. מוטי זכה בתפקידו כמ"פ בגזרה, להכניס הרבה יהודים לקבר יוסף. זו בעצם פעם הראשונה שלי פה, אני פה גם עם אורי, התינוקת שלנו, שנולדה לפני פחות מחודש. יש כאן סגירת מעגל, עוצמה של המשכיות שאנחנו ממשיכים ובוחרים בחיים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

דיצה אור אמו של החטוף אבינתן אור שנחטף לעזה עם חברתו נעה ארגמני שיתפה: "אני אמא של אבינתן שחטוף בעזה. הסרטון של החטיפה שלו מוכר בכל העולם. חברה שלו נועה ארגמני נחטפה על אופנוע והוא צועד בעקבותיה. אנחנו יודעים שאבינתן היה יכול לברוח ולמלט את עצמו ובחר בידיעה ובמודעות ללכת עם החברה שלו ולא להפקיר אותה. יוסף הצדיק חלם את האמת שלו ומרגע שהוא חלם הוא התחיל להידרדר מדחי אל דחי זרקו אותו לבור, הוא נמכר לעבד כלאו אותו ובכל הזמן הזה הוא זכר שהוא מלך, שהוא נועד למלכות, בזכות זה שהוא שמר על הפנימיות שלו, בזכות האמת שלו שהוא זכר כל הזמן, הוא זכה שהאמת שלו יצאה לאור והתגשמה. אז אני מקווה שכולנו כעם ישראל נזכור את האמת שלנו נזכור מי אנחנו ומה באנו לעשות כאן בעולם בעזרת השם שנזכה לעשות את השליחות שלנו ואת היעוד שלנו בגאולה שלמה תכף ומיד ממש".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "אנחנו כאן באישון לילה, לראשונה מאז תחילת המלחמה, יחד עם המתנדבים של מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון. יחד עם לוחמי צה"ל בחטיבת שומרון, מנהל איו"ש ושוטרי מרחב שומרון. יחד עם המשפחות הגיבורות שמייצגות את ערכי צה"ל – המשפחות השכולות, משפחות החטופים ומשפחות הפצועים שהגיעו לכאן בשם כל עם ישראל כדי להעביר מסר של גבורה, מסר של אחדות, מסר של עם ישראל קודם כל כלפי שמיא, כלפי הקב"ה, וכלפי כל העולם – שעמ"י חזק, עמ"י מאמין ועמ"י כאן כדי לנצח את הברברים, כי האור תמיד מנצח את החושך."

"אנחנו עומדים כאן עם גיבורות ישראל וגיבורי ישראל, כולנו מצדיעים לכם, כל עמ"י, על הרוח שלכם, על הגבורה בשדה הקרב ובחיים היום, ומהכוח שלכם בע"ה עם ישראל ינצח." אמר דגן והוסיף, "אנחנו מתפללים כאן לניצחון מלא של צה"ל וכוחות הביטחון, לחזרה של כל החיילים, החיילות, החטופים והחטופות שלמים ובריאים בע"ה ולהחלמה מהירה של הפצועים. בעיקר שולחים כוחות ודרישה לממשלת ישראל למגר עד הסוף ולא לעצור עד שלא מסיימים את המלחמה ומחזירים את החטופים מתוך עוצמה וגבורה."

לסיום הודה ראש המועצה לאנשי הצבא: "תודה רבה למפקד אוגדת איו"ש, למח"ט שומרון, לקציני הגמ"ר של האוגדה והחטיבה, למפקד מרחב שומרון במשטרה, לכל הלוחמים והלוחמות שמגנים כאן מהשומרון על כל עמ"י. ביחד בע"ה מתוך אחדות ואמונה – ננצח."

קבר יוסף - משפחות חטופים
צילום: רועי חדי

בתמונה מימין לשמאל: דיצה אור אמו של החטוף אבינתן, רויטל אלמנתו של מוטי שמיר שנפל בקרבות בשביעי באוקטובר. יחד עם בתם התינוקת אורי שנולדה אחרי שנפל, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, נחמן שושן שנפצע קשה בקרבות לשחרור נתיב העשרה, קצין הגמר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי מדליקים לראשונה מאז פרוץ המלחמה את הנר בקבר יוסף.

Back to top button