מבזקיםמשפטי/פלילי

לאחר מאבק של שנה: כתב אישום בגין תקיפה גזענית כנגד ערבים

לפני שנה הותקפו ארבעה יהודים בסמוך לשער שכם בירושלים בידי עשרות ערבים. היהודים הגישו תלונה במשטרה על תקיפה ממניע גזעני אך זו הועברה לטיפול תביעות משטרה שאיננה מוסמכת להאשים במניע גזעני. ארגון חוננו פעל מול המשטרה והפרקליטות ולאחרונה הוגש על ידי הפרקליטות כתב אישום ממניע גזעני כנגד אחד התוקפים.

עו"ד חיים בלייכר מחוננו: "יש למצות את הדין עד תום עם הפורעים האנטישמים ולשרש את התופעה של תקיפות אנטישמיות כנגד יהודים בבירה ובמדינת ישראל כולה". לפני שנה הותקפו ארבעה יהודים בסמוך לשער שכם בירושלים בידי עשרות ערבים. התוקפים בעטו ביהודים, ירקו עליהם והיכו אותם. שוטרי מג"ב שהיו בסמוך עצרו את אחד התוקפים. היהודים הגישו תלונה במשטרה על תקיפה ממניע גזעני אך הטיפול בתיק עבר לתביעות משטרה שאיננה מוסמכת להגשת כתבי אישום ממניע גזעני.

עו"ד חיים בלייכר, מנהל מחלקת נפגעי איבה של ארגון חוננו פנה במכתב למשטרה ודרש כי התיק יועבר לפרקליטת והתוקף הערבי יועמד לדין על תקיפה ממניע גזעני. במכתבו תיאר בלייכר את התקיפה הקשה: "בתאריך 20.2.23 מרשי ושלושת חבריו מחוץ לשער שכם בעיר העתיקה בירושלים. מרשי וחבריו עשו את דרכם מתחנת הרכבת הקלה בשער שכם לכיוון הכותל. כאשר הגיעו לשער שכם, כמה ילדים בני מיעוטים החלו לצעוק, לבעוט ולירוק לעברם.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כעבור רגעים הצטרפו למקום כ 10-15 נערים גדולים יותר, הקיפו את מרשיי והחלו להתאסף סביבם ולתקוף אותם. התוקפים ירקו על מרשי, בעטו לעברם והכו אותם. אחד התוקפים סטר למרשי בחוזקה על פניו. מרשיי זעקו לעזרה משוטרי מג"ב הסמוכים למקום, והללו הגיעו ועצרו אחד מן התוקפים", תיאר בלייכר. לאחרונה הגישה הפרקליטות כתב אישום כנגד התוקף שנעצר בעבירה של תקיפה ממניע גזעני.

עו"ד בלייכר מסר: "אנו מברכים על הגשת כתב האישום בעבירות של תקיפה ממניע גזעני. יש למצות את הדין עד תום עם הפורעים האנטישמים ולשרש את התופעה של תקיפות אנטישמיות כנגד יהודים בבירה ובמדינת ישראל כולה. אנו יחד עם נפגעי העבירה נלווה את ההליך הפלילי בדרישה למיצוי הדין עם הפורע ולאחר מכן נפעל למצות עמו את הדין גם במשור האזרחי באמצעות תביעה נזיקית".

פטיש שופט - כתב אישום - בית משפט
אילוסטרציה. צילום: pixabay

Back to top button