מבזקיםפוליטי / מדיני

ליברמן: הממשלה הגיעה למיצוי, המלחמה הסתיימה

בנאומו בישיבת הסיעה היום (שני) יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן תקף את הממשלה על התנהלותה במלחמת ״חרבות ברזל״, ואמר כי ״בעוד חודש בדיוק מהיום הכנסת אמורה לצאת לפגרה. כשאני מסתכל מה קורה עם החטופים, המצב בצפון ובדרום, ומה קורה עם התקציב אני לא מבין איך רוצים לצאת לפגרה בעוד כחודש ימים. לכן אני קורא ליו"ר הכנסת לבטל את הפגרה ושכנסת ישראל תיתן דוגמא, ולא נתבטל אלא נמשיך לעבוד, יש הרבה מה לעשות כולל חקיקה, כולל חוק התקציב וחוק הגיוס.״

״ביום רביעי אנחנו נעלה את חוק הגיוס שלנו, חוק מאוד פשוט, שעושה שוויון בין כולם. כל צעיר בגיל 18 חייב להתגייס, לא משנה אם הוא יהודי, מוסלמי נוצרי, דרוזי או צ'רקסי, כולם בגיל 18 צריכים להתייצב בבקו"ם. צה"ל יחליט מי הולך לצבא ומי לשירות אזרחי. אני ראיתי קצת סערת רוחות לגבי הסנקציות שהצענו למי שלא יתייצב לשירות, אך חשוב להבהיר שגם היום עריקים לא יכולים לצאת לחו"ל, לא המצאנו חוקים חדשים. מבחינתי הממשלה הזאת הגיעה למיצוי, ואסביר מה קרה בשבוע האחרון.״ מוסיף.

״ראשית, ראינו ביום רביעי את שר הביטחון גלנט מקיים מסע"ת עם מסר מאוד ברור, ויום למחרת ראש הממשלה מכנס גם הוא מסע"ת עם מסר הפוך לגמרי. בסוף השבוע אנחנו מתבשרים שהשר גנץ מחליט לטוס לארה"ב בלי לתאם זאת מול ראש הממשלה וללא אישור. ואילו ראש הממשלה מיד עושה פעולת גמול ואוסר על השגריר להגיע לפגישות עם סגנית הנשיא, עם מזכיר המדינה ועם היועץ לביטחון לאומי. כל ההתנהלות הזאת היא טרלול מוחלט.״ אמר חבר הכנסת.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

״זה מצטרף לכך שראש הממשלה אסר גם על ראש המוסד וראש השב"כ להיפגש בזמן מלחמה עם שר הביטחון. ושר הביטחון שעזב את ישיבת קבינט המלחמה בזמן המלחמה, כי לעוזר שלו לא נתנו להיכנס. הגיעו מים עד נפש. אנחנו רואים שכל אחד מחברי הקבינט מתנהג על פי האגו שלו, ועל פי שיקולים פוליטיים בלבד. איפה הביחד ננצח? אם שלושה חברי קבינט לא מסוגלים לצאת החוצה ביחד ולהתייצב מול עם ישראל עם מסר אחד, איך אפשר בכלל לנצח?״ הדגיש ליברמן.

עוד אמר ליברמן כי ״צריך לשים את זה על השולחן, כרגע לא מתנהלת מלחמה, היא הסתיימה. אנחנו רואים שעל כל צעד קדימה, חוזרים שני צעדים אחורה. היינו כבר בחא׳ן יונס, ושוב אנחנו חוזרים לצפון הרצועה. כמה אפשר להמשיך רק עם אוגדה 98 בלבד, ו-4 חטיבות? אנחנו מדשדשים, ונמצאים במצב של בט"ש, זאת לא מלחמה. ועל כך אנחנו משלמים מחיר כבד מאוד, כי הממשלה לא עומדת בהבטחותיה לציבור. אחת ההתחייבויות של הקבינט הייתה יצירת רצועת ביטחון של קילומטר עומק.״

״רוב הפיגועים שמתבצעים בבתים ממולכדים נמצאים 400 מטר מהגבול, כלומר נמצאים בתוך הפרימטר. כל מה שצריך זה לתת הוראה לעבור עם שופלים לאורך כל הגבול, להוריד את כל המבנים, ולשמור בקפידה על אותה רצועת הביטחון. אבל זאת פשוט ממשלת אפסים שלא מסוגלת לעשות כלום אלא רק לדבר ולנסות להנדס תודעה.״ הוסיף.

״אז אין פעילות, אין סד"כ, אין תוכניות ולכן 150 יום זה אשראי שזהו חבר'ה מיציתם את זה. וכשאני מדבר על שינוי, קודם כל הייתי מצפה מראש הממשלה שייקח אחריות ויתפטר, בדיוק כמו שדיבר בעדות שנתן בוועדת וינוגרד ואמר שראש הממשלה הוא האחראי על כל מה שקורה בזמן מלחמה ובין המלחמות.״ ביקר ליברמן.

״אם ראש הממשלה לא לוקח אחריות, ולא מתפטר, אני מצפה מחברי סיעת הליכוד לקחת אחריות, ולהחליף את ראש הממשלה במי שהם רוצים, אנחנו ניתן לכם רשת ביטחון, אני מוכן להתחייב לתמוך בכל מועמד מטעם הליכוד במידה ויחליף את ראש הממשלה במידה וגם זה לא יבוצע, צריך לצאת לבחירות. נכון, זאת אופציה גרועה מאוד, אבל היא פחות גרועה מהמשך כהונת נתניהו כראש הממשלה. נגמר הזמן.״ סיים ליברמן.

Back to top button