מבזקיםפוליטי / מדיני

השר בן גביר לרה״מ נתניהו: עצור את שחרור העצורים המנהליים הפלסטינים

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר שיגר היום (ראשון) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע הדיווחים כי היום צפוי להתבצע סבב נוסף של שחרור עצורים מנהליים פלסטינים ובו דרש כי יפעל לעצירת שחרור העצורים הפלסטינים.

במכתבו כותב השר בן גביר: "נדמה שלא יכולה להיות מחלוקת כי שחרורם של עצורים מנהליים שחשודים בטרור הוא מהלך רע בכל עת, בטח ובטח בעת בה אנו מצויים – רגע לפני הרמדאן, רגע פני שהאויב מנסה לייצר תחושת ניצחון בהר הבית ולהניף בגאון את הדגלים הנאצים של חמאס – תמונה שתזעזע את כל החברה הישראלית ואת העולם כולו, ובעיצומה של מלחמה רב- זירתית בדרום, בצפון וביהודה ושומרון וכאשר מתרחשים פיגועים על בסיס כמעט יומי".

השר הדגיש: "לא בפעם הראשונה, ועל אף שדרשתי פעם אחר פעם, החלטות כה גורליות מתקבלות ללא מעורבותו של הקבינט המדיני-ביטחוני, שם אני אוכל להוות משקל נגד אל מול התפיסות השבלוניות, המקובעות והשמאליות של חלק מחברי הקבינט הקטן".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוסיף: "בהערת אגב אציין כי ספק בעיני אם "הקבינט הקטן" הכיר את הנושא – אך מכל מקום, הפורום הנכון להחלטות אלו הוא הקבינט המדיני-ביטחוני. לא ראש השב"כ, לא דעת יחיד וגם לא "הקבינט הקטן" שהוא ברוב המקרים קול אחד וקול ישן".

לסיום כתב השר בן גביר: "בנסיבות אלה נדמה לי שנכון לעצור את השחרור המתכונן. ככל  שמדובר בהחלטה של ראש השב"כ בלבד – ראוי לדרוש ממנו להפסיק לנהל מדיניות עצמאית ולפעול ביוזמות על דעת עצמו: ככל שמדובר ביוזמה של לשכתך – ראוי לקיים דיון בקבינט המדיני-ביטחוני בו אבקש לקבל תשובות מדוע נכון לעשות מחוות כאלה, בפרט בימים אלו".

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
בנימין נתניהו - איתמר בן גביר
ארכיון. צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ'

Back to top button