מבזקיםפוליטי / מדיני

גיא פלג: צפיתי בנאום נתניהו ובא לי היה לצעוק לו "יאללה, יאללה"

הכתב לענייני משפט ופרשן חדשות 12, גיא פלג התייחס הערב (שישי) באולפן שישי לנאומו אמש של ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים שקיים ועל טענתו ש "בחירות עכשיו זה פרס לחמאס ואמר: "ישבתי וצפיתי בנאום של נתניהו ובא לי היה לצעוק לו "ביבי. יאללה, יאללה. תפסיק כבר עם התרגיל השחוק הזה שאתה חוזר עליו פעם אחר פעם".

פלג המשיך: "הרי מה התרגיל של נתניהו? כל פעם שמישהו מותח עליו ביקורת, או מאתגר אותו, או מסכן את השלטון שלו באיזשהו אופן, מייד הוא חובר לאויבי ישראל הגדולים ביותר."

פלג סיפר כי "לפני כמה שנים, כשעוד התבטאתי באופן מאוד מנומס כלפי נתניהו, אמנון אברמוביץ' (הגיבור) ואני (הגיבור פחות) ביקרנו את נתניהו, הופיעו שלטי חוצות שהשוו אותנו לנסראללה וחמינאי. ואם יש איזשהו ערוץ טלוויזיה שהסטנדרט העיתונאי שלו אחר אל מול הסטנדרט של ערוץ ההתחנפות אליו, אז מייד מכנים אותנו "אל-ג'זירה 12". וכשיש איזה כתב במסיבת עיתונאים שמעז לשאול אותו שאלה טיפה קשה, אז מיד זה: " אתם תוקפים אותי ואני תוקף את החמאס, אתם נלחמים בי ואני נלחם בחמאס", זה הדפוס שלו."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"והמשוואה שלו תמיד זה "המדינה זה אני", מעין לואי ה-14 מודרני. "אם תהיינה בחירות, ובבחירות האלה אני לא אבחר – חמאס ינצח."… "וכשמאתגרים אותו אז מיד חוברים לסינואר, לנסראללה ולאיראנים, לאויבים הכי גדולים של מדינת ישראל." הוסיף פלג.

ולסיום אמר פלג: "אני רוצה להגיד לנתניהו ואני אומר לכולם – "נתניהו, הייתה מדינה לפניך, תהיה מדינה אחריך, לישראל יש מספיק אויבים, לא צריכים למצוא אויבים מדומיינים. פעם הייתי יותר מנומס הנסיבות השתנו".

אולפן שישי. צילום: חדשות ערוץ 12

נאום נתניהו אמש במסיבת העיתונאים | צילום: לע"מ

Back to top button