מבזקיםצבא וביטחון

אחיו לחם בגבורה ונפל בקרב על תחנת שדרות, היום הוא מצטרף לתחנה

רש"ט אלחנן הרוש שאותו ואת משפחתו מלווה המשטרה ושוטרי תחנת שדרות החל מ 7 לאוקטובר, מהיום בו נפל אחיו הגדול רס"ר אליהו מיכאל הרוש ז"ל, החליט ללכת בדרכו של אחיו הגיבור בהגנה על אזרחי מדינת ישראל ותושבי שדרות בפרט, וביקש להתגייס לתחנת המשטרה בשדרות במסלול שוטר חובה חרדי. לאחר שעבר את המיונים וסיים בהצלחה את קורס השוטרים לאורך השבועות האחרונים, ערכה לו המשטרה הבוקר טקס שהתקיים בסמוך לקיר הנצחת הנופלים, במעמד מפקד מחוז הדרום ניצב אמיר כהן, מפקד מרחב לכיש ניצב משנה רועי ולדמן, רב המחוז הדרומי רב פקד ראובן כמיל, סגל ושוטרי התחנה וכמובן משפחתו של השוטר. במעמד הטקס הוענקו לאלחנן אקדחו האישי החדש, תג שם וכן תעודת השוטר, שילוו אותו לאורך שירותו.

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן, אמר: "משפחת הרוש היקרה, אלחנן היקר, היום אתה מתגייס למשטרת ישראל וזוכה לקבל את האקדח והתעודה ולהימנות להיות שוטר. בנוסף היום אתה קובע את מסלול חייך ואת הדרך שלך. הדרך של אחיך היקר תמשיך ללמד אלפי שוטרי משטרת ישראל שילמדו ויוקירו את המורשת והמוסרת של השוטרים שבאומץ ליבם, בגופם ובנפשם וחייבם הגנו על אזרחי מדינת ישראל. אלחנן, אתה מסמן דרך למאות ואלפי בני נוער שמסתכלים עליך ואני מקווה שילכו בדרך שלך. זאת משימה לא פשוטה להיות שוטר בחברה הישראלית, משימה מהחשובות ביותר שהיו לגופי הביטחון וחורשי האדמות עוד בימים הראשונים של מדינת ישראל. להיות שוטר זה להביא הקרבה יום יומית למען הציבור והחברה בישראל. תחנת משטרת שדרות היא תחנה שהפכה להיות אחד מהסמלים הגדולים של השבת השחורה, התחנה היא קרן אור קטן באפלה הקשה והמורכבת שתמשוך אותנו דורות רבים. ואתה מצטרף לתחנה שהיא משפחתית ושמפקד התחנה מוביל בצניעות ונחישות רבה. משפחת הרוש, גידלתם משפחה לתפארת זאת זכות גדולה למשטרת ישראל שמשפחות כמוכן מצטרפות לשורות שלנו, מוקיר לכם תודה ומברך אתכם שנדע רק ימים טובים ובשורות טובות".

מפקד מרחב לכיש, נצ"מ רועי ולדמן, הוסיף: "בשבעה באוקטובר אליהו ז"ל, עשה את ההקרבה הגדולה ביותר, הוא הקריב את עצמו יחד עם גיבורים נוספים למען מדינת ישראל, למען אזרחי שדרות, ולמען כולנו שם את עצמו בחזית ושילם בחייו. הוא עיכב את המחבלים הארורים ומנע טבח גדול בדרום המדינה. אנחנו היום מקבלים אותך אלחנן, פה למרחב לכיש ולתחנת שדרות, על מנת לסגור מעגל, את המעגל שאותו החל אחיך ואתה נמצא פה ומקבל עליך את הזכות העצומה הזאת להיות שוטר במשטרת ישראל, לקבל את האקדח, את תעודת השוטר ואת כל הזכויות שמגיעות יחד עם זה. אני בטוח שאתה תיתן את כל כולך למען שוטרי ואזרחי מדינת ישראל, ובעזרת השם אנחנו נעשה ונצליח. השם יקום דמם של אלו שנפלו ושילמו בחייהם, וכולנו משפחת לכיש מברכים אותך ושמחים על הצטרפותך."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

רב מחוז הדרום, רפ"ק ראובן כמיל, ציין: "התורה מלמדת אותנו שהדרך הראשונה להנציח את האדם, זה על ידי הבנים שלו והדרך השנייה זה על ידי האחים, להקים לאחיו שם זה כשהאח בא וממשיך את הדרך של אחיו, זה למעשה מה עושה אותו חי, והוא חי אתנו."

אלחנן הרוש - מיכאל הרוש - שדרות
צילום: דוברות המשטרה
אלחנן הרוש - מיכאל הרוש - שדרות
צילום: דוברות המשטרה
אלחנן הרוש - מיכאל הרוש - שדרות
צילום: דוברות המשטרה
אלחנן הרוש - מיכאל הרוש - שדרות
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button