מבזקיםמשפטי/פלילי

תושב בית שמש נעצר בחשד לשוחד בחירות וקבלת דבר במרמה

החל משעות הבוקר המוקדמות, פועלת משטרת ישראל בכוחות מתוגברים במוקדי ההצבעה לרשויות המקומיות ברחבי הארץ. תכלית הפעילות לשמור על הסדר והביטחון ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק.

עוד בטרם החל יום הבחירות, אתמול (שני) נפתחה חקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לקבלת דבר במרמה ושוחד בחירות בעיר בית שמש. החקירה החלה בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על חשוד בשנות ה- 20 לחייו תושב בית שמש, שהציע שוחד לבוחרים על מנת שיצביעו בעד מועמד מסויים בעיר בית שמש.

מחקירת המקרה במחוז ירושלים עלה כי ברשתות החברתיות, פורסמו פרטיו של החשוד כמי שמציע תשלום עבור הצבעה בעד מועמד מסויים ובכך על פי החשד, התכוון לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר בית שמש.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד עלה בחקירה המשטרתית, כי החשוד הציע לבוחר מסויים תשלום של 200 ש"ח אם יצביע בעד מועמד מסויים. במקרה נוסף על פי החשד, החשוד הציע 100 ש"ח תמורת כל תעודת זהות של בוחר, באמצעותה התכוון על פי החשד להצביע, לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות בעיר. חוקרי יחידת ההונאה בימ"ר מחוז ירושלים, הצליחו להתחקות אחר החשוד, לעוצרו אמש והוא הועבר לחקירה. היום, החשוד יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט וחקירת המשטרה נמשכת.

כוחות משטרה גדולים, גלויים וסמויים, ממשיכים לפעול בריכוזי הקלפיות ובסביבתן, בכדי להבטיח את מהלכן התקין של הבחירות תוך שמירת טוהר הבחירות, וכן לשמור על הסדר הציבורי ולהגן על שלום הציבור ובטחונו.

בחירות לכנסת ה- 23 - קלפי - בחירות 2020
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

Back to top button