מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום נגד תושב באר שבע שקרא לפגוע בראש הממשלה נתניהו

פרקליטות המדינה הגישה היום (שני) לבית המשפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד תושב העיר, שרון גולן בן 40, בגין עבירות הסתה לטרור, התחזות לאחר במטרה להונות, הטרדה באמצעות מתקן בזק ואיומים. בד בבד עם הגשת כתב-האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את החומרה הנשקפת ממעשיו, אשר קרא באופן מפורש לאלימות, ועל רקע אווירה ציבורית מתוחה השוררת במדינת ישראל, וכן על המסוכנות הנשקפת ממנו נוכח איומיו כלפי אנשים אחרים והעובדה כי חלק ממעשיו בוצעו תוך התחזות כאחר.

מכתב האישום שהוגש באמצעות עורכת הדין סתיו גרוסמן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה עולה כי על רקע מלחמת "חרבות ברזל" שפרצה בשבעה באוקטובר, פרסם גולן בחשבון הטיקטוק כשהוא מתחזה לאדם אחר, סרטון עם תמונה של ראש הממשלה ועל גביה כתוב: "אני זועק לכל האזרחים שחיים כאן במדינה הזאת לקחת נשק ולירות לביבי נתניהו בראש! דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש! לרצוח את הבוגד ולכול יפי הנפש אל תטרחו להתלונן במשטרה, חקרו אותי בעבר כמה פעמים במשטרה על איומים והכחשתי. אמרתי שהתחזו לי. וכך אעשה שוב אם אדרש לחקירה. כול הטילים על העיר שלי באשדוד הבן אדם צריך למות".

בנוסף, בסוף חודש נובמבר 2023 ולאחר שחברת "טיקטוק" חסמה חשבון טיקטוק נוסף שהיה בשימושו של גולן, שלח גולן הודעות לשני בכירים בחברת "טיקטוק" ולאדם נוסף שמספק שירותים לחברה, וביקש כי יסייעו לו לבטל את חסימת החשבון. כשהשיבו לו שאינם יכולים לסייע לו, התקשר אליהם עשרות רבות של פעמים, גם לאחר שלא נענה או שהתבקש לחדול מכך. שניים מבין האנשים אותם הטריד, ענו לו באופן חד-פעמי לשיחות, אז גולן איים עליהם כי יגיע לביתם או יגיע לילדיהם. בנוסף, גולן גרם פעמיים לניתוק קו הסלולר של אחד מהם, לאחר שהתקשר לחברת התקשורת שמספקת לו שירותי סלולר, התחזה לו, וטען כי מכשירו נגנב.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
אקדח - ירי - עבריין - פושע - רצח (ללא קרדיט)
אילוסטרציה

Back to top button