מבזקיםמשפטי/פלילי

8 חשודים יואשמו בניסיון רצח של עבריין בכיר באמצעות מטעני חבלה

במהלך התקופה האחרונה התנהלה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב חקירה סמויה, נגד מספר חשודים המעורבים בשני אירועים משמעותיים, בהם ניסו לפגוע בדמויות בכירות בעולם העברייני באמצעות הנחת מטעני חבלה.

בחודש ינואר השנה, במהלך פעילות מבצעית ממוקדת, עצרו בלשי הימ"ר "על חם" 4 חשודים, אשר ניסו לכאורה להוציא לפועל חיסול של דמות בכירה בעולם העברייני, וזאת כחלק מהסכסוך המתמשך בין ארגוני פשיעה באזור גוש דן.

במסגרת החקירה עלה כי החשודים השתמשו בקטנוע משוכפל ואחד מהם חבש מסכה על הפנים, כחלק משיטת הפעולה למניעת חשיפת המבצע. עוד עלה בחקירה כי החשודים ביצעו מעקבים ותצפיות והשתמשו באמצעי תקשורת ייחודיים וכן בכלי רכב משוכפלים, אשר נועדו להוציא לפועל את החיסול.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על פי החשד, כוונת המעורבים הייתה פגיעה באותה דמות בכירה בעולם העברייני, באמצעות הפעלת מטען חבלה רב עוצמה במרכז העיר תל אביב ובכך לגרום למותו של הקורבן. בנוסף, חוקרי הימ"ר אספו ראיות לאירוע נוסף של הנחת מטען באזור תל אביב מחודש נובמבר שנת 2023 וזאת כחלק מהסכסוך בין ארגוני פשיעה.

במהלך החקירה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, נאספו על ידי חוקרי הימ"ר ראיות , אשר קושרות את החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם. כאמור, עם התקדמות החקירה, חלה התפתחות משמעותית בפרשה, כאשר גוייס על ידי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב עד מדינה, אשר מסר עדות מפורטת בנוגע לתוכנית החיסול.

בהמשך החקירה נעצרו על ידי הימ"ר 3 חשודים נוספים שקשורים לפרשה ובחיפוש בביתו של אחד מהחשודים נתפס אקדח 9 מ"מ. מעצרם של כלל החשודים הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בתל אביב והיום הוגשה נגדם הצהרת תובע. בימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז תל אביב להגיש נגד החשודים כתב אישום חמור בגין עבירות חמורות של ניסיון רצח והנחת מטענים.

מסכה - חשוד
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button