מבזקיםצבא וביטחון

תחנת "משטרת שכונות" תיקרא מעתה "משטרת ת"א דרום"

טקס שינוי השם של תחנת שכונות התקיים היום (חמישי) במעמד השר לביטחון לאומי, מפכ"ל המשטרה, ממ"ז ת"א, ממ"ז חוף, ממ"ר איילון, ר' אגף סל"ע של עיריית ת"א-יפו, מת"חים של התחנה לדורותיהם, מפקד תחנת ת"א דרום (שכונות) ושוטרי התחנה.

תחנת שכונות הוקמה בשנת 1984, מפקדה הראשון היה ניצב(בדימוס) יאיר יצחקי, הקמתה הייתה במסגרת פריסה מחודשת של יחידות מחוז ת"א ונבעה מהרצון להנגיש שירותי משטרה לתושבי האזור.

בשנת 2024, 50 שנים לאחר הקמתה, הוחלט לשנות את שם התחנה ל'תל אביב דרום', רעיון שינוי שם התחנה נולד מקרב שוטרי התחנה, לאור שינוי והתפתחותן של השכונות בדרום ת"א. שוטרי התחנה ימשיכו לתת את השירות המיטבי לתושבי הגזרה, להילחם בתופעות פשיעה והקניית תחושת הביטחון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר: ״פעלתי רבות ואפעל לקדם ולשפר את התנאים לכם, השוטרים, שכה יקרים ללבי, הבאנו תקציב חסר תקדים במטרה לעלות את השכר והתנאים. יש לנו עוד כברת דרך אבל אנו נמשיך להילחם עבורכם ולא נחדל עד שכל שוטר במדינת ישראל יקבל את התנאים להם הוא זכאי. אתם, השוטרים, אלו שמעניקים לכל אזרחי ישראל את אותה תחושת ביטחון שכה חשובה לחוסנה הלאומי של מדינת ישראל, ועל כך נתונה לכם תודתי ובטוחני, שתודת כל תושבי מדינת ישראל״.

המפקח הכללי של משטרת ישראל, רב ניצב יעקב שבתאי:"הרעיון לשינוי שם התחנה הגיע מקרבם של המשרתים בה ולפיכך אין לי ספק שהשינוי הסמלי יחזק את הלכי הרוח, תחושת השייכות והגאווה של השוטרים והמפקדים . מפקד המחוז, ניצב פרץ עמר, מפקד התחנה, סנ"צ שלומי בן שטרית, שוטרים וקצינים יקרים, אני גאה בכם וסומך עליכם!"

מפקד מחוז ת"א, ניצב פרץ עמר: היום, הוא יום חג! לאור רצונם של שוטרי התחנה המהווים את ליבה הפועם, הוחלט על שינוי שמה של התחנה ומהיום תיקרא – תחנת משטרת "תל אביב דרום" (תא"ד). מי ייתן ושינוי זה יביא עמו ברכה והמשך עשייה איתנה ועניפה לתושביה ומבקריה. אבקש להודות במעמד זה לשר לביטחון לאומי ולמפכ"ל המשטרה על ההירתמות למהלך, והקשב לרחשי ליבם של השוטרים והמפקדים. לכם שוטרי ומפקדי התחנה והעומד בראשה סגן ניצב שלומי בן שיטרית, תודה על העשייה הבלתי שגרתית והמאומצת בכל שעות היממה למען תושבי האזור. אסיים באיחולי הצלחה ובברכת – "בזה המקום, תהיה ברכה ושלום".

טקס שינוי שם- משטרת ת"א דרום
צילום: דוברות המשטרה
טקס שינוי שם- משטרת ת"א דרום
צילום: דוברות המשטרה
טקס שינוי שם- משטרת ת"א דרום
צילום: דוברות המשטרה
טקס שינוי שם- משטרת ת"א דרום
צילום: דוברות המשטרה

Back to top button